Telefon Et
time

Çalışma Saatleri 10:00 - 22:00

phone

Telefon 05442861971

Bandogge Mastif

ABDn Mastif kendisine güven duyan akıllı ve uysal bir köpektir. Dövüş köpekleri olarak yetiştirilmeseler de genel itibari ile agresif köpeklerdir ve bu nedenle ilk defa Bandogge Mastiff köpek alacak kişiler için iyi bir seçim değildir.
ABD’nın doğu yakasındaki bazı insanlar hala bu köpekleri dövüş köpekleri olarak kullanırlar. Koruma köpekleri olarak tamamen mükemmel köpeklerdir. Çok yumuşak başlıdırlar, söz dinlerler. Onların koruma görevindeki tek olumsuz huyları havlamamalarıdır. Genlerinde dövüşçülük olduğu için bu ırktan köpekler genelde uyarmak amaçlı havlamazlar. ABDn Mastif ilgiyi çok seven bir ırktır.

Çok sadıktırlar ve yalnız bırakılmayı sevmezler. İlgilenilmekten çok hoşlanırlar ve onlara verdiğiniz her şeyi memnuniyetle kabul ederler. Sahiplerinin yanında olmayı tercih ederler ve onları memnun edip korumak için yaşarlar. Ailelerini severler ve bölgelerini korurlar. Mastif, kedi ve diğer cins köpekler gibi hayvanlarla beraber büyütülürse onlarla iyi anlaşabilir, ama daha öncesinden kaynaşmamış olduğu hayvanlara agresif olabilir. Kendine güven duyan ve iyi söz dinleyen bu köpekler çocuklar ile mükemmel anlaşırlar. Onlar hem kusursuz bir aile bireyi hem de hırsızların korkulu rüyası olurlar. Mastif’ler için “sessiz barışçı” sözü boşuna değildir. 

Yaşam Ortamı

Mastif’e bir apartman dairesinde yeteri kadar egzersiz yaptırıldığı sürece rahatça yaşayabilir. İç mekanlarda dışarıya oranla daha az hareketlidirler, onlar için küçük bir bahçe yeterlidir. Bu ırk sahibiyle beraber olmayı sever ve köpek kulübesinde yaşamaktan hoşlanmaz.

Egzersiz İhtiyacı

ABDn Mastif’i çok egzersize ihtiyaç duyar.

Bakımı

Lastik bir fırça ile ölü tüylerinin üstünden alınması gerekir. Çoğu köpek gibi senede 2 kez tüy döker.

Kökeni

ABDn Mastif safkan bir ırk değildir. Ataları ABDn Pit Bull Terrier ve Neapolitan Mastiff’tir. Mastifleri nesillerdir başka köpek cinsleriyle karıştırmadan başarı ile üreten bazı köpek çiftlikleri vardır ve bunlar homojen bir tür elde etmişlerdir. Mastif üretmek için en çok kullanılacak olan yöntem iyi bir erkek ABDn PittBull Terrier ile büyük ve kuvvetli bir Neapolitan Mastiff dişisini çiftleştirmektir. Mastif üretmede kullanılacak olan diğer bir yaygın yöntem ise İngiliz Mastiff ile ABDn Pit Bull Terrier’yi çiftleştirmektir. Benzer bir kırma ise PitBull Terrier ile Bullmastiff kırmasıdır, ancak bu kırma Mastif’den çok PittBull Mastiff’tir.

Karakter Özellikleri
Başka köpeklerle geçinme *
Başka petlerle geçinme **
Çocuklarla anlaşma ****
Yabancılara davranış *
İtaat seviyesi ****
Eğitilebilirlik *****
Koruma özelliği *****
Egzersiz ihtiyacı *****
Oyunculuk **
Boyut ve Ağırlık
Irk boyutu Dev
Yükseklik Erkekde 63 – 73 cm
Yükseklik Dişide Genellikle erkekden daha küçük
Kilo Erkekde 45 – 63 Kg
Kilo Dişide 38 Kg ve Üzeri
Tüy Özellikleri
Tüy Uzunluğu Kısa tüylü
Tüy Yapısı Sert, Düz.
Fırçalanma İhtiyacı 2 haftada bir fırçalama yeterlidir
Traş ve Banyo Traş ihtiyacı yoktur. Gerektiğinde yıkanabilir.
Tüy Dökümü Orta derecede tüy döker
Taşıdığı Renkler Siyah, Gri, Kahve üzerine benek ve çizgili, Mavi, Kırmızı, Altın – Kahve.
Irk Özellikleri
Kişilik Agresif, Sadık, İtaatkar, Yalnız kalmaktan hoşlanmaz, Dövüşçüdür ve ilgiden hoşlanır.
Kötü Huyları Aşırı Salya
Yetenekli Olduğu Görevler Bekçi
Yaşadığı iklim Her İklimde yaşayabilir
En uygun yaşam alanı Bahçeli Ev
Yatkın Olduğu Hastalıklar Bilinen sağlık problemi yoktur.
Yaşam Süresi 10 Yıl
Diğerleri
Irk grubu
Diğer İsimleri Amerikan Mastif
Bağlı Olduğu klüp Old Red English Bulldogges Association & Registry (OREBA)
Kökeni Amerika

E-Bülten