Telefon Et
time

Çalışma Saatleri 10:00 - 22:00

phone

Telefon 05442861971

FAYDALI BİLGİLER


Bergamasco Çoban Köpeği
İki yüzyıl önce Fenikeli tüccarlar çok tüylü bazı çoban köpeği türlerini Avrupa’ya getiriler,bunlar Maremma çoban Köpeği’nin yetiştiği Toskana’da, daha sonra Bergamasco’nun yetiştiği Kuzey İtalya’da toplandılar. Bu cins ismini Bergamasco bölgesinin vadilerinden akmıştır. Bergamasco çoban köpeği tüyleri sebebi ile dünyanın en enteresan görünen köpek ırklarından birisidir. Rasta yapılmış gibi görünen tüylü bu köpek İtalya kökenlidir ve ortaya çıkış zamanı eksiksiz olarak bilinmemekle beraber bir hayli eski bir ırk olduğu düşünülür. Asıl görevi çoban köpekliği olan Bergamasco ırkı bugün de çoban köpeği olarak kullanılmasının beraberinde bekçi, ... Devamı.
Danua
Danua, güçle asalet ve zerafetin birleştiği dev bir ırktır. Belirgin bir alınGreat Dane çıkıntısı ve iri burun delikleri ile uzun ve dar bir başa sahiptir. Boynu uzun, kavisli ve adalelidir. Ön bacakları yere dik basar. Karakteri Danua, kibar bir devdir. Mağrur, iyi huylu ve sevgi doludur. Çocuklara karşı sabırlıdır. Herkesi sever ve insanların çevresinde olmaktan hoşlanır. Fazla havlamaz ve yalnızca gerekli olduğunde saldırganlaşır. Kontrollü, sorumluluk sahibi ve güvenilirdir. Cesur ve sadık Danua iyi bir bekçi köpeğidir. Erken yaşta doğru sosyalleştirilerek saldırganlaşması önlenmelidir. Asla ailesini muhafaza etmeye cesaretlendirilmemelidir. Erişkinliğe ulaştığı 3 yaşından sonra o gerekli olduğunde harekete geçmeye zaten hazır olacaktır. Dev cüssesi sebebiyle kontrol edilebildiği ... Devamı.
Doberman Pinscher
Doberman Pinscher, zarif, ancak adaleli ve çok kuvvetli bir köpektir. Güçlü veDoberman Pinscher derin göğüsü, kısa bir sırtı ve yine adaleli ve zarif bir boynu vardır. Ele sert gelen kısa tüyleri, mavimsi gri, kızıl ya da açık kahverengi olabilse de temel olarak siyah veya siyah ve pas rengidir. Çoğu kulüp beyaz lekeleri kabul etmemesine rağmen hala bazıları beyaz doğmaktadır. Tüyleri kısa, sık, serttir ve derisi vücudu sıkı sarar. Dişleri kuvvetli ve makas ısırışı ile kapanır. Gözleri canlı, zeki ifadeli ve koyu renklidir. Kulaklar genelde ortalama 12 haftalıkken kesilir. İngiltere, kulak ve kuyruk kesimini cerrahi mücadele hariç ve bir veteriner hekim kontrolü dışında yasaklamıştır.  Karakteri Bir yüzyıldır kusursuz bir bekçi köpeği olarak & ... Devamı.
Boxer
Bazı köpek kulüpleri beyaz Boxer’ları kayıt etmez ve bu rengi müsabakalarda diskalifiye sebebi sayar. Kuyruk genelde kesiktir ve kulak kesimi isteğe bağlı şekilde yapılır. (Kuyruk ve kulak kesimi bazı ülkelerde yasaklanmıştır). Başı vücuduyla orantılı, zarif ve kırışıksız olmalıdır. Alt çenesi yukarı kıvrılarak üst çene hizasını geçer. Ne dişler ne de dil, ağız kapalıyken görünmemelidir. Burun iri ve siyahtır. Gözler koyu renklidir. Boyun uzun, kuvvetli, adelelidir. Vücut kare şeklindedir. Kuyruk yukarıda taşınır. Ön ayakları yere dik ve birbirine paraleldir. Karakteri Boxer mutlu, canlı, oyuncu, meraklı ve enerjik bir ırktır. İtaat yarışmaları için uygun bir köpektir. Sürekli aktif olmasının beraberinde ailesiyle yakın ilişki kurar. Sadık ve sevgi dol ... Devamı.
Labrador Retriever
Labrador Retriever yalnızca sarı, siyah ve çikolata kahverengisi olabilen kısaLabrador Retriever ve düz su geçirmeyen kürkü ile kuvvetli, dayanıklı ve hafif dikdörtgen bir köpektir. Geniş bir kafası, kuvvetli burnu, makas ısırışı ile kapanan dişleri ve belirgin bir alın çıkıntısı vardır. Gözler zeki ifadeli ve kestane veya ela rengi olabilir. Orta büyüklükteki kulakları sarkıktır.  Karakteri Labrador Retriever, duygusal ve sabırlı bir köpektir. Oldukça zeki, sadık, itaat etmeye hevesli ve hareketlidir. Özellikle de suda oynama bayılır. Çocuklara karşı olmak üzere kusursuz bir karakteri vardır. İnsanlarla olmayı çok sever ve ailesinin parçası olduğunu hissetmeye gereksinimi vardır. Yavruyken çok iyi sosyalleştirilmezse yabancılarla bazıları mesa ... Devamı.
Sibirya Kurdu Husky
Sibiryalı Husky kuvvetli yapılı bir köpektir. Yüzü ve vücudunun altı kısmı beyazSiberian Husky kalan kısımlar kurt grisinden gümüşi griye veya kum sarısından siyaha farklılık gösterir. Kahverengi veya mavi gözlü olabilir. Bir çoğu birbirinden farklı göz rengiyle dikkati çeker. Buz mavisi gözleri ile çok korkutucu ve vahşi bir görünüm sergilesede gayet yumuşak huyludur. Büyük kar ayakkabılarını andıran tüyler patilerini keskin buzlu zemine karşı korur. Kulaklar dik ve yukardan konumludur. Sibiryalı Husky sık, yünsü alt kürk ile yumuşak bir dış kürke sahiptir. -50 / – 60 C ‘ye dayanabililir. Karakteri Husky’ler kibar, oyuncu, ancak inatçı ve haylazdır. Bu neşeli köpekler kendi ailelerine çok bağlıdırlar. Zeki ... Devamı.
Malta Teriyeri ( Maltez Terrier)
Malta Terrieri sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük; Malta Terrieri ama sağlam yapılı bir köpektir. Alt kürkü yoktur ve tüyleri dalgalı ya da kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 cm’e kadar uzayabilir. Renk beyazdır; ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Kuyruk sırt üzerinde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Burun kısmı zarifçe uca doğru sivrileşir ve toplam kafa uzunluğunun 1/3’ünü oluşturur. Siyah bir buruna ve keskin bir alın çıkıntısına sahiptir. Düz sırt çizgisi ile vücut uzunluğu omuz yüksekliğine göre biraz daha fazladır.  Karakteri Malta Terrieri ca ... Devamı.
Fransız Bulldog
İri, yuvarlak uçlu, dik ve yarasa benzeri kulakları ile kuvvetli, küçük birFrench Bulldog Bulldog’dur. Kare düz kafası İngiliz Bulldog kadar iri ve gösterişli değildir. Alın yuvarlaktır. Omuz yüksekliği köpeğin genel yapısı dengeli olduğu sürece önemli değildir. Omuz yüksekliği genel olarak omuzdan kuyruğa kadar olan uzunlukla aynıdır. Omuz kısmı kuyruk kısmına göre daha geniştir. Yumuşak, kısa ve bakımı kolay kürkü kaplan desenli, sarı, beyaz ve bu renklerin kombinasyonunda olabilir.  Çıkık iri gözleri koyu renklidir ve dişler alt çene üst çenenin üzerine gelecek şekilde kapanır. Kuyruk ya düz veya tirbüşonvari kıvrıktır. Karakter Fransız Bulldog iyi huylu ve bakımı basit bir arkadaştır. Oyuncu ve şirin olmasının beraberinde a ... Devamı.
Jack Russell Teriyer
Jack Russell, Amerikan Köpek Kulübü tarafından yakın zamanda tanınmıştır.Jack Russell Terrier Bu küçük, sağlam yapılı ve atletik köpek Tilki Terrieri’nin daha az rafine haline benzemektedir. En az % 51’i beyaz olmak kaydı ile özellikle baş ve kuyrukta kızılımsı siyah, ten rengi ve kahverengi lekeler görülür. Kafatası kulak arasında genişçedir ve buruna doğru sivrilir. Alın çıkıntısı belirgin; ancak çok keskin değildir. Burun siyah ve gözler koyu renkli ve badem şeklindedir. V şeklindeki kulaklar öne doğru kıvrıktır.  Bu onun avın peşinden kovuklara girmesine yardımcı olur. Kesik kuyruğu sırtta dik taşınır. Karakteri Jack Russell Terrier hareketli ve yaşam dolu bir ırktır. Gözü pek ve kesinlikle korkusuzdur. Oyun oynamaya bayılır. Onu kızdırm ... Devamı.
Dandie Dinmont Terrier
Dandie Dinmont Terrier yüksek olmaktan çok uzun bir köpektir. Güçlü başıDandie Dinmont Terrier belirgin ipeksi dik tüylerle kaplıdır. Bacaklar kaslı ve güçlüdür. Vücudu ile orantılı iri başı belirgin bir alın çıkıntısına ve siyah bir burna sahiptir. Dişler makas ısırışı ile kapanır ve o boyutta bir köpeğe göre iridir.  Ela gözleri zeki ve canlılık dolu bir ifadeye sahiptir. Kuyruk 20-25 cm uzunluğunda ve dikey bir kavisle taşınır. Kuyruk kökü kalındır. Kendine has 5 cm’lik kürkü yumuşak ve sert tüylerden oluşur. Vücudun yan tarafındaki tüyler üstündekilerden daha yumuşaktır. Baş ve kulaklarındaki tüyler ise ipeksidir. Irk iki renkte olabilir, gri ve hardal rengi. Hardal rengi yavrular koyu renkli doğar ve erişkin bir hayl ... Devamı.
Dachshund
Dachshund uzun vücudu ve kısa bacakları ile dikkati çeken, kaslı ve kuvvetli bir köpektir. Vakur bir duruşu ve zeki bir ifadesi vardır. Uzun ve hafifçe kubbeliDachshund bir kafatası, üçgen biçiminde büyük ve düşük kulakları, uzun bir burnu ve bir hayli kuvvetli dişleri vardır. (Dachshund’da genelde 42 diş bulunmaktadır). Gözleri oval, koyu kızıl ya da kahverengi-siyahtır. Boyun uzun, kaslı yapıdadır ve kavis yapmadan omuzlarla birleşir.Göğüs yapısı geniş, göğüs kemiği çıkıntılı, karın içe doğru gergindir. Kuyruğu uzundur ve sırtla aynı hizada taşınır. Smooth Dachshund’un kürkü kısa, parlak ve düz tüylerden oluşur. Bu türler tekrenkli, iki renkli ya da benekli olabilir. Tek renkli Dachshund’lar kızıl ya da krem rengidir. ... Devamı.
Curly Coated Retriever
Kıvırcık-tüylü Retriever büyük, sağlam, atletik bir Retriever ırkı olup en belirgin özelliği küçük ve sık buklelerden oluşan kıvırcık kürküdür. Bu dikkatCurly Coated Retriever çekici kürk yapısı onu buzlu sularda ve dikenli çalılarda yaralanmaktan korur. Küçük kulaklarından kuyruğa kadar vücudun her tarafı bı sıkı buklelerle kaplıdır. Sadece yüz, arka bacaklarda diz eklemi arkası ve bacakların ön kısmındaki tüyler düzdür. Sırtı düz ve geniş, bacakları kaslıdır. Kafatası üçgen yapılı ve uzundur. Burun giderek daralan bir yapıdadır. Burun ucu tüyleri siyah olan köpeklerde siyah, koyu kızıl olanlar da amber ya da kahverengidir. Küçük olan kulakları düşük durur. Gözleri siyah ya da kestane ... Devamı.
Collie
Bu şirin, hareketli ve çevik uzun tüylü çoban köpeği, tv yıldızı LassieCollie tarafından ünlü olmuştur. Zarif, ince ve uzun başı insanda hafiflik hissi uyandırır. Başın üst kısmı düzdür. Uzun, temiz ve yuvarlak burun kısmı siyah bir burun ile sonlanır. Kulakların yalnızca ¾’ü diktir ve uçları öne doğru kıvrıktır. Gözler, badem biçiminde ve blue merle olanlar dışında koyu renklidir. İnce, ama adaleli vücudu yüksek olmaktan çok biraz uzundur. Göğüs kuvvetli ve orantılı bir biçimde geniştir. Kuyruk uzunluğu köpeğin topuğuna ulaşır. Uzun tüylü çeşidinde bol çift kürkü boyun ve göğüste yele oluşturur. Güzel görünüşünü değiştiren kaybetmemek için kürk& ... Devamı.
Clumber Spaniel
Clumber Spaniel ağır bir köpektir. Göğsü geniş ve derindir. İri ve kare birClumber Spaniel kafası ve kahverengi iri bir burnu vardır. Belirgin bir alın çıkıntısı ve gelişmiş dudaklara sahiptir. Burun kısmı vurulan avı geri getirmesini kolaylaştıracak şekilde geniştir. Dudaklar biraz sarkıktır. Boyun kalın ve tüylüdür. Kuyruk kısa ve tüylüdür. Beşinci tırnakların kesimi seçime bağlıdır. Omuzlar adaleli ve sağlamdır. Bacaklar kısa ve güçlüdür. Tüyleri kalın, düz ve ipeksidir. Beyaz en temel renktir ve sarı ya da portakal rengi lekelerle kaplıdır. Karakteri Clumber Spaniel, kibar, tatlı, zeki ve iyi huylu bir köpektir. Av köpekleri arasında en iyi huylu olanıdır. Oyun oynamayı sever. Erişkinliğe ulaştıklarında aktivite düzeyleri azalır. Clumber’ ... Devamı.
Chesapeake Bay Retriever
Chesapeake Bay Retriever ABD’da üretilmiş kuvvetli ve dayanıklı bir Retriever ırkıdır. Chesapeake’in hem karada, hem de suda iyi bir avcıChesapeake Bay Retriever olmasını sağlamayı başaran kuvvetli vücudu, orta boy sınıfına girmektedir. Göğsü derin ve geniş, vücudun uzunluğu ile bacakları orantılıdır. Güçlü bir yapısı olmasına karşın hantallığa yol açmayacak şekilde dengeli bir kas yapısına sahip, çevik bir köpektir. Kafatası hafif yuvarlak, burun uzunluğu ve burun kemeri ördek ve kaz gibi büyük kuşları rahatlıkla taşıyabilecek uzunluktadır. Kulakları küçük ve aşağı doğrudur, gözleri sarımsı kahverengidir. Kuyruk ortalama 30-37 cm uzunluğundadır. Ön bacakları düzdür ve genel itibari ile düzgün bir kemik yapısına sahiptir. ... Devamı.
Cesky Terrier
Bohemian terrier de denen Cesky Terrier, kısa bacaklı orta uzunlukta birCesky Terrier köpektir. Sealyham Terrier’e benzer. Cesky Terrier’in sık sakal, bıyık ve kaşlarla çevrili uzun bir kafası vardır. Vücudu sağlam ama hantal değildir. Çevik ve mukavemetlidir. Dalgalı ipeksi tüyleri, yavrular siyah doğsa da ten rengi, gri, beyaz veya sarı lekelerle kaplıdır ve genelde gri-mavidir. Yavru tüylerinin rengi kimi zaman köpek iki yaşına gelmeden açılmayabilir. Açık kahve rengi bir hayli nadirdir. Deri rengi mavi-gri köpekler için gri, kahverengi köpekler için yine kahverengidir. Gri köpeklerde gözler kahverengi, kahverengi köpeklerde ise sarıdır. Mavi-gri köpekler için burun ve dudaklar siyah, kahverengi köpeklerde ciğer rengidir.Baş uzun, ancak çok geniş değild ... Devamı.
Perro de Presa Canario
Canary ırkı köpekler kuvvetli, güçlü köpeklerdir. Uzun, geniş, köşeli olan baş Canary Dogkareye yakın biçimdedir ve iri, belirgin bir kafa yapısı vardır. Burun, ağız ve çene kısımları enli, geniş yapıdadır. Göğüs derin ve belirgindir. Kalça bölümü hafifçe yüksek biçimdedir. Bu ırk köpeklerin derileri kalındır. Renkleri kahverengi ve tonlarındadır. Vücutlarında kimi zaman beyaz işaretlerde görülür. Vücutları iri kemikli yapıdadır ve kuvvetli kaslara sahiptir. Gözleri genelde kırpışmış gibi hafif aralık bir şekildedir. Karakteri Bu ırk köpekler söz dinlemeye meyilli olmadıkları için, genelde kuvvetli, baskın karakterli, köpek doğasından anlayan sahipler tarafından kolay yetiştirilebilirler. Çü ... Devamı.
Canaan Köpeği
Canaan Köpeği, dayanıklı, orta büyüklükte, dikkat kesildiğinde sırtınınCanaan Dog üzerinde kıvrılan tüylü kuyruğu ile kare görünümlü bir köpektir. Dik kulakları geniş tabanlı, yuvarlak uçlu ve kafanın üzerinden konumludur. Kafası belirgin bir alın çıkıntısı olmaksızın burna doğru zarifçe sivrileşir. Burun koyu renklidir. Badem biçimli gözleri koyu renkli ve kürk rengi ile uyumlu yine koru renkli göz kenarlıdır. Diagonal gözleri dikkatli ve ilgili bir bakışa sahiptir. Dişler makas ısırışıyla kapanır. Ön bacaklar yere dik olmalıdır. Kedi benzeri yuvarlak patilerini sert tabanlar tamamlar. Tam siyah, kahverengi ve beyaz olmasının beraberinde bu renklerin karışımı da olabilir. Karakteri Canaan Köpeği yalnızca sürü güdüm ... Devamı.
Cairn Terrier
Cairn Terrier, tilkivari bir ifadeye sahiptir. Bu sağlam yapılı küçük terrierinCairn Terrier kürkü yumuşak bir alt kürk ile bol ve tüylü bir dış kürkten oluşur. Kızıl, kaplan desenli, siyahımsı, kum sarısı ve grinin çeşitli tonları olabilir. Beyaz dışında bütün renkler kabul edilir. Gelişme süresinde devamlı değiştiğinden yavruyken erişkin rengini tahmin etmek güçtür.  Göğüs kemiğinden arka kısma kadar olan uzunluk yaklaşık 35 cm’dir. Güçlü kemik yapısı ile beraber kısa bir köpektir. Kafası geniştir. Kaşları belirgin olarak tüylü, burnu ise siyahtır. Güçlü ama çok iri olmayan çeneleri makas ısırışı ile kapanır. Gözleri koyu kestane rengi ve derindir. Kulakları küçük, sivri u ... Devamı.
Bullmastiff
Bullmastiff, geniş kırışık yüzlü başı ve basık burnu ile bir hayli sağlam yapılıBullmastiff kuvvetli bir köpektir. Burun siyah ve iridir. Koyu kahverengi, orta büyüklükteki gözleri zeki ve dikkatli bir ifadeye sahiptir. V şeklindeki kulakları düşük ve koyu renklidir. Dişler birbirinin tam üstüne gelecek şekilde veya hafif alttan konumlu kapanabilir. Kısa sırtı düz ve omuz ile bel arası yere paraleldir. Uca doğru incelen kuyruğu topuklara kadar iner. Kısa ve sert kürkü genelde % siyah lekelerle kaplan deseni, sarı veya kızıl olabilir. Karakteri Bullmastiff ara sıra inatçı olsa da iyi huylu ancak dikkatli bir bekçidir. Kışkırtılmadığı sürece sakin, korkusuz ve koruyucudur. Nedensiz saldırmasa da davetsiz misafiri yere yıkar ve onu zarar vermeden orda tutar. Aynı zamanda ç ... Devamı.
Bull Terrier
Adaleli ve atletik bir ırk olan bull terrier beyaz, siyah, kaplan desenli, kızıl,Bull Terrier açık kahve ve üç renkli olmak üzere kısa ve sık tüylü bir köpektir. En ayırt edici özelliği bir rugby topunu andıran uzun, üst kısmı nerdeyse düz ve hiç alın çıkıntısı olmaksızın bir kavisle burunda son bulan kafa şeklidir. Gözleri küçük, koyu renkli, badem şeklinde ve birbirine yakındır. Vücudu sıkı ve yuvarlak hatlı, omuzları adaleli ve kuyruğu yere yatay taşınır.  Karakteri Cesur, korkusuz, kabadayı, aktif; ancak oyun düşkünü ve gerçek bir komedyendir. Bull terrier temelde sadık ve kibar bir köpektir. Hayattaki tek gayesi sahibi yanında olduğu sürece yaşamın tüm konforlu yanlarından faydalanmaktır denebilir. Sahibine çok fazla ... Devamı.
Brussels Griffon
Griffon, kare biçiminde vücuda ve vücuduna oranla büyük, yuvarlak bir kafa şekline sahiptir. Toy gruba dahil olan Griffon’un basık bir yüzü vardır. BurnuBrussels Griffon çok kısa, gözleri dışa doğru çıkıntılı, büyük ve siyah, alt çenesi üst çeneden uzun, alt dişler dışa çıkıntılıdır. Bazılarına göre ise o tam bir minyatür Boxer’dır. İsteğe bağlı olmakla beraber, genelde kulaklar ve kuyruk kesilir. Tüyler rough (dalgalı) tipi ve smooth (düz) olarak iki tiptedir. Amerikan standartına göre kızıldan siyaha, ince tüylü Smooth tipi dahil olmak üzere kızıl, kızıl-kahverengi ve siyah, siyah ve ten, düz siyah gibi bütün renk varyasyonlarına izin verilmektedir. Bunun tersine FCI ırkı üçe bölmüş, ince ... Devamı.
Brittany
Brittany Spaniel (Epagneul Briton), Fransız kökenli cesur, enerjik, hafif kemik yapısına sahip orta boy bir köpek ırkıdır. Yuvarlak bir kafatası ve ortaBrittany uzunlukta burun çıkıntısına sahiptir. Tek tabakadan oluşan hafif ve güzel bir kürk yapısı vardır. Tipik kürk rengi siyah-beyaz olmakla beraber, potakal-beyaz, kızıl-beyaz, siyah tricolor ya da kızıl tricolor (üç renkli) olabilir. AKC (Amerikan Kennel Club) ve CKC (Kanadian Kennel Club) siyah rengi kabul etmemekte, diğer klüpler tüm renkleri kabul etmektedir. Tüyleri düz ya da hafif dalgalı olabilir. Tüyler ipeksi olmamakla beraber tel gibi kalın da değildir. Kulakları kısadır, uçlarında hafif püskül tarzında tüyler görülür. Gözleri amber ya da açık kahverengidir. Burun ucu siyah olmamalıdır. Derisi inc ... Devamı.
Briard
Briard, sık ve uzun hafif dalgalı çifte kürkle iri ve kuvvetli bir sürü gütmeBriard köpeğidir. Briard genelde siyah, gri veya tütün rengidir. Tütün rengi yavrular açık renge sonra da zengin erişkin kürk rengine döner. Erişkin kürk 16 cm uzunluğunda gür yapısı ile köpeğe çekici bir görünüm kazandırır. Yüzde ise belirgin bir sakal, kaş ve bıyık vardır. Kulaklar kesilebilir veya doğal halde bırakılır. Genellikle tüyler üzerinden zarifçe dökülmesi için yuvarlak bir şekile göre kırpılır. Yüz kare ve uzun, burun siyah ve iridir. Uzun ve tüylü kuyruk aşağıda ve ucu kıvrık olarak taşınır. Briard’ın, diğer Fransız çoban köpeği ırkları gibi, arka bacaklarında çifte tırnak vardır. Briard p& ... Devamı.
Borzoi
Borzoi (Rus Kurt Tazısı), uzun ve dar bir kafayla, yüksek ve aristoktratik birBorzoi köpektir. Hafif kavisli baş yapısı ve uzun aşağıdan konumlu kıvrık kuyruğu vardır. Yele benzeri boyun tüyleri temel özelliklerindendir. Burun siyah; gözleri oblik ve koyu renklidir. Kulaklar geriye yatıktır; ancak dikkat kesildiğinde yarı dik durur. Sırtı zarifçe bükülür. Göğüs dar; fakat bir hayli derindir. Uzunca ipeksi kürkü dalgalı veya geniş kıvırcıklarla süslü olabilir. Siyah lekelerle beraber beyaz, altın sarısı, pas rengi ve gri olabilir. Karakteri Borzoi, tatlı, sahibinden fazla şey talep etmeyen ve duygularını pek belli etmeyen bir köpektir. Ailesine aşırı derecede sadıktır; ancak mağrur ve kendisinden emin bir ifadesi vardır. Gerektiğinde ailesini korur. Zekidir; ama bu ırkın eğitimi ... Devamı.
Bloodhound
Bloodhound, uzun yüzü, sarkık kulakları ve kırışık derisi ile kuvvetli bir tazıdır.Bloodhound Yüzündeki sarkık deri Bloodhound’a mağrur, ama hüzünlü bir ifade verir. Boyun bir hayli kaslı ve yine sarkık derilidir. Sırtı köpeğin boyutuna göre aşırı derecede kuvvetlidür. Güçlü omuzları saatlerce başı yerde koku peşinde çalışmasına yardımcı olur. Ön bacaklar kuvvetli ve yere diktir. Kuyruğu zarif bir orak şeklinde sırt çizgisinin üstünde taşınır. Gözler içe gömülü gibidir. Göz kapaklarının alt kısmı içini ortaya çıkaracak biçimde aşağı sarkıktır. Uzun yüzünün üst kısmında konumlanmış siyah bir burnu vardır. Yüzündeki kırışıklıkların koku partiküllerini burna kanalize et ... Devamı.
Black Tan Coonhound
Coonhound’lar Black and Tan, Bluetick, English, Redbone, Treeing Walker ve Plott hound olmak üzere altı ayrı safkan ırktan oluşan bir tazı grubudur. Black -Tan Coonhound Black and Tan Coonhound büyük, kuvvetli ve kıvrak bir iş tazısıdır. Enerjisi ve dayanıklılığı sayesinde her çeşit hava ve iklim şartlarında iz sürmede, geyik, ayı, dağ aslanı avında kullanılabilir. Esas olarak rakun avında kullanılacak olan Coonhound, bütünüyle koku üzerine hareket etmektedir. Coonhound’un genel duruşu ve ifadesi güç, kıvraklık ve zekayı çağrıştırır. Vücudu çok dengeli ve orantılıdır. Kafatasının üst yüzeyi ile burun kemiğinin üst tabanı birbirine paraleldir. Burun ucu siyah renkte ve burun kanatları geniştir. Gözleri yuvarlak ve rengi açık kahverengi ile koyu kahv ... Devamı.
Black Russian Terrier
Siyah Rus Terrieri iri bir köpektir. Güçlü sinirlere sahip bu nadir Rus ırkı dayanıklı ve sağlam yapılıdır. Güçlü, sakin ve dikkatlidir. Geniş ve uzun kafatası kuvvetli bir görünüm sergiler. Bıyık ve sakalları kafanın iri ve dikdörtgen görüntüsüne katkıda bulunmaktadır. Alın çıkıntısı belirgindir, ancak çok göze batmaz. Burun iri ve siyahtır. Dudaklar gergin ve siyahtır. Çeneler iri ve kuvvetlidür. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Gözler orta büyüklükte ve birbirinden ayrı konumlanmıştır. Göz kenarları siyah ve badem şeklindedir. Kulaklar üçgen, düşük ve uç kısmı yuvarlaktır. Kulağın uzunluğu göz kenarının dış kenarına kadar gelir. Kulaklar bir hayli yukardan konumludur. Boyun kalın, kaslı ... Devamı.
Bichon Yorkie
Bichon Yorkie sık bir alt kürk ile yumuşak ve sık bir üst kürkten oluşan Bichon Yorkie tüylere sahiptir. Pas rengi, siyah ve pas rengi, kızıl beyaz, kaplan desenli + beyaz olabilir. Yüzü Yorkshire Terrier gibi uzun değildir. Canlı gözler uzun tüylerle kaplıdır. Kulaklar üstten konumlu ve sık tüylerle örtülüdür. Bacakları Bichon’dan daha uzundur. Bichon Yorkie’nin, çocuklar ile arası iyidir ve diğer köpeklerle de iyi anlaşır. Eğitimleri bir hayli kolaydır.  Karakteri Bichon Yorkie’nin, çocuklar ile arası iyidir ve diğer köpeklerle de iyi anlaşır. Eğitimleri bir hayli kolaydır. Bu ırk Yorkshire Terrier’in kararlılığı ve Bichon’un yumuşak kürküne sahiptir. Yaşam Ortamı Bichon_Yorkie, apartman yaşamı için uygun bir ırkt ... Devamı.
Bichon Frise
Bichon Frise, 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ve ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı birBichon Frise köpektir. Bu tüyler allerjik değildir. Genellikle bütünüyle beyazdır; fakat gri veya kayısı rengi tüyler de kabul edilir. Yarışmalarda “poodle” kesimli veya yalnızca yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Irkın tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır. Ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta bir yüze sahiptir. Alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları vardır.  Karakteri Bichon, insanla olmaya bayıl ... Devamı.
Bernese Mountain Dog
İsviçre Dağ Köpeği simetrik pas rengi ve beyaz lekeleri ve soğuk havaya Bernese Mountain Dog dayanıklı çift katlı siyah kürkü ile kuvvetli ve iri bir köpektir. Köpeğin göğsünde, başında ve patilerinde beyaz; iki gözün hemen üstünde, yanaklarda, göğsün iki yanında, kuyruk altında ve bacaklarda pas rengi tüyler vardır. Düz veya hafif dalgalı kürkü orta derecede uzundur.  Koyu renkli gözler nazik ifadelidir. Burun siyahtır. Dişler makas gibi kapanır. Beden, geniş ve derin bir göğüs eşliğinde sağlam ve kuvvetlidür. Göğüs çizgisi en az dirseğe kadar iner. Kuyruk uzun, tüylü ve sakinken aşağıda taşınır. Karakteri Bu nazik ve neşeli köpekler çocuklara bayılırlar. Çok zeki, eğitimi kolay ve doğal bek&cced ... Devamı.
Berger De Picard
Berger de Picard Fransa’da halen kullanılan bir bir çoban köpeğidir.Berger De Picard Vücut yapısı orta büyüklükte, kaslıdır ve boyu yüksekliğinden fazladır. Başı vücuduyla orantılı, kafatası ve burun eşit uzunluktadır. Kulakları dik, kulak kaidesi geniş ve uçları yuvarlaktır. Kürkü iki tabakadan oluşan uzun tüylü (5-6 cm) ve kaba yapıdadır. Vücuttaki tüylerin tam tersine baştaki tüyler kısa olup göz üstünde, burun ucunda ve çenede kaş, bıyık, sakal oluşturur. Burun ucu büyük ve her zaman siyah renktedir. Tüylerinin rengi gri, gri-siyah gölgeli, gri-mavi, gri-kızıl, ya da açık kahverengidir. Bazen göğüs bölgesi ve ayak uçları beyaz olabilir.  Karakteri Berger de Picard, Fransa’da yapılan hayvancıl ... Devamı.
Belgian Tervuren
Belgian Tervuren, Fransa ve Belçika’da “Chien de Berger Belge” olarakBelgian Tervuren tanınan dört Belçika çoban köpeği ırkından birisidir. Irkın tarifinde çoğu kez kare tanımlaması yapılır.  Ön bacakları düz ve birbirine paraleldir. Tervure’in ön bacaklarındaki rudimenter parmak tercihe göre uzaklaştırılabilir, fakat arka bacaklardakilerin uzaklaştırılması bir zorunluluktur. Kürkü çift katlı gür, orta uzunlukta ve uçları siyah renktedir. Bacakların arka yüzlerinde, boyun çevresinde ve kuyrukta tüyler daha gür ve uzundur. Taban rengi kahverengi, kızıl ya da bazılarında gri olabilir. Tüylerin uçlarda siyah renkte olması sebebiyle vücutta Alman kurdunda olduğu gibi siyah renk geçişi mevcuttur. Genellikle yaşı büy& ... Devamı.
Belgian Malinois
Belgian Malinois, Fransa ve Belçika’da Chien de Berger Belge olarak tanınan dört Belçika çoban köpeği ırkından birisidir. Uzunluğu ile yüksekliği hemenBelgian Malinois hemen eşit olan Belgian Malinois, kaslı bir yapıda, kıvrak, çevik ve soylu bir görünüme sahiptir. Ön bacakları düz ve birbirine paraleldir. Ön bacaklardaki rudimenter 1. Parmak tercihe göre uzaklaştırılabilir, fakat arka bacaklardakilerin uzaklaştırılması bir zorunluluktur. Kısa tüylü kürkü açık kahverengi, kızıl ya da koyu kızıl renkte olabilir. Kürkünün kalın bir alt tabakası vardır. Tüylerin uç kısımları siyah renktedir. Kulak uçları siyahtır ve burunda siyah maske vardır. Göğüste ve ayak uçlarında bir miktar beyaz renkte bölge kabul edileb ... Devamı.
Belgian Laekenois
Belgian Laekenois, Fransa ve Belçika’da Chien de Berger Belge olarakBelgian Laekenois tanınan dört Belçika çoban köpeği ırkından birisidir. Kürk rengi kahverengi ya da kızıl üzerine siyah örtülü olabilir. Tüyler kıvırcık ve kaba yapılıdır. Uzunluğu 5 cm kadar olabilir. Kuyruktaki kaba yapılı tüyler fırça benzeri bir görüntü oluşturur ancak ekstra tüy söz konusu değildir. Vücut yapısı sağlam ve orantılıdır. Irkın tarifinde çoğu kez kare tanımlaması yapılır. Uzunluğu ile yüksekliği nerdeyse eşit olan Belgian Laekenois, kaslı, yapılı, kıvrak, çevik ve soylu bir görünüme sahiptir. Güçlü ve kaslı olmasına karşın ağır bir köpek görüntüsü yoktur. Ön bacakları düz ve birbirine pa ... Devamı.
Belgian Groenendael
Belgian Groenendael, Fransa ve Belçika’da Chien de Berger Belge olarak tanınan dört Belçika çoban köpeği ırkından en popüleridir. Irkın tarifindeBelgian Groenendael çoğu kez kare tanımlaması yapılır. Uzunluğu ile yüksekliği nerdeyse eşit olan Belgian Groenendael kaslı, yapılı, kıvrak, çevik ve soylu bir görünüme sahiptir. Güçlü ve kaslı yapısına karşın ağır bir köpek görüntüsü yoktur. Ön bacakları düz ve birbirine paraleldir. Ön bacaklardaki rudimenter 1. Parmak tercihe göre uzaklaştırılabilir, fakat arka bacaklardakilerin uzaklaştırılması bir zorunluluktur. Kürkü çok gür, orta uzunlukta siyah renktedir. Kalın bir alt tabakası vardır. Tüyler boyun çevresinde, karında, bacaklarda ve kuyrukta daha uzundu ... Devamı.
Bedlington Terrier
Bu köpek aslan yürekli ve kuzu görünüşlü olarak tarif edilir. Geriye doğruBedlington Terrier eğrilen armut biçimli kafası ve kıvırcık tüylü boynuyla görünüşü gerçektende bir kuzununkini andırır. Kafasının tepesinden burnuna doğru aralıksız bir çizgi alçalarak gider. Gözleri küçüktür ve derindir. Sivri bir kuyruğu ve tavşan gibi ayakları vardır. Kalın çift katlı kürkü yumuşak ve sert tüylerin karışımından oluşur ve mavi veya kumlu renktedir. Gözlerinin üzerinde, bacaklarında, göğsünde ve kalçasında ten rengi benekler olabilir. Bedlington’un özellikle yavaş hareket ettiği zamanlarda tipik yaylanarak yürüyüşü vardır. Karakteri Dikkatli çiftleştirme neticesinde bugün ... Devamı.
Beauceron
Beauceron, iri atletik yapılı iş köpeğidir. İri, kaslı yapısına karşın hantal değildir. Uzun bir burun yapısı vardır. Uzun, kuvvetli bir görüntüye sahip başı gövde ile orantılıdır. Kulaklar baş üzerine yerleşmiştir. Kesilerek dik bir görüntü sağlanabileceği gibi kesilmeden doğal olarakta bırakılabilir. Doğal kulak yapısı yanağa doğru kıvrık ve çok uzun değildir. Koyu ela ve kahverengi olabilen gözleri yatay ve hafif oval görünümlüdür. Boyun düz ve gövdeye uyumludur. Göğüs, geniş, uzun ve derindir. Kürkü tek katlı, kısa ve yoğundur. Yumuşak ve ipeksi yapıdaki kürkü, siyah – kahverengi, siyah – kahverengi – gri (alaca) olarak iki renk kombinasyonunda görülebilir. Yanaklarında, göz üstünde nokta biç ... Devamı.
Basset Hound
Kafası büyüktür, yuvarlakça bir kafatası ve belirgin bir tepesi vardır. Basset Hound Burnunun ve ağzının bulunduğu düzlem kafatasının üstüne paraleldir. Derisi üzerinde bol durur ve kafasında katmanlaşır. Kadife gibi yumuşak kulakları çok uzundur ve burnunun üstüyle aynı hizaya iner. Kulakları düz durmaz, katlıdır. İri dişleri birbiriyle makas gibi veya aynı hizada birleşir. Dudakları aşağı sarkar. Üzgün bakışlı kahverengi gözlerindeki ifade yumuşaktır. Basset’nin belirgin bir deri sarkması vardır. Göğsü derindir ve ön bacaklarının önünde genişler. Patileri büyüktür ve arka butları yuvarlaktır. Köpek düşünerek hareket eder, hareketleri sakar değildir. Kürkü kısa ve sert tüylüdür, parlaktır. Rengi genel ... Devamı.
Bandogge Mastif
ABDn Mastif kendisine güven duyan akıllı ve uysal bir köpektir. Dövüş köpekleri olarak yetiştirilmeseler de genel itibari ile agresif köpeklerdir ve bu nedenle ilk defa Bandogge Mastiff köpek alacak kişiler için iyi bir seçim değildir. ABD’nın doğu yakasındaki bazı insanlar hala bu köpekleri dövüş köpekleri olarak kullanırlar. Koruma köpekleri olarak tamamen mükemmel köpeklerdir. Çok yumuşak başlıdırlar, söz dinlerler. Onların koruma görevindeki tek olumsuz huyları havlamamalarıdır. Genlerinde dövüşçülük olduğu için bu ırktan köpekler genelde uyarmak amaçlı havlamazlar. ABDn Mastif ilgiyi çok seven bir ırktır. Çok sadıktırlar ve yalnız bırakılmayı sevmezler. İlgilenilmekten çok hoşlanırlar ve onlar ... Devamı.
Australian Terrier
Avustralya Terrieri, Aussie olarak da bilinen küçük, kuvvetli, cesur ve canlı bir köpek ırkıdır. Avustralya ‘da çok amaçlı iş köpeği olarak yetiştirilmiştir.Australian Terrier Gövdesi, uzunluğu yüksekliğine göre fazla olacak biçimde alçak ve uzunca bir köpektir. Kulakları dik, boynu uzun ve belirgin bir eğime sahiptir. Başı vücudu gibi uzundur ve her zaman dik tutulur. Kuyruğu alışılmış olarak yarıdan daha kısa olacak biçimde kesilir ve dik durur. Kürkü kaba yapılıdır. Yaklaşık 6 – 6,5 cm uzunluğunda bir dış katmandan ve yumuşak kısa alt tabakadan oluşur. Baş üzerinde ve boyun bölgesinde daha uzun ve yumuşak yapılı tüyler bulunmaktadır. Kürk rengi mavi – ten, kum regi ya da düz kızıl olabilir. Gözleri küçük ... Devamı.
Australian Shepherd Dog
Avustralya Heeler, Hall’s Heeler, Queensland Heeler ve Blue HeelerAustralian Shepherd Dog isimleriyle de bilinen Avustralya Çoban köpeği sağlam bünyeli, kaslı, kuvvetli, çalışkan ve çok çeviktir. Vücudu yüksekliğinden biraz daha uzundur ve hafif kıvrık kuyruğu bileklerine ulaşır. Önden bakıldığında ön bacakları fevkalade düzgün durur. Kafası geniştir ve bir hayli sivri uçlu geniş kulakları arasında hafifçe yuvarlaklaşır. Oval gözleri koyu kahverengidir. Dişleri makas gibi birbirine geçmelidir. Hava koşullarına dayanıklı çift katlı kürkü, kısa, yoğun alt tüy tabakas ve kısa, düz üst tüy tabakasından oluşur. Kızıl benekli olanlarda benekler tüm vücuda eşit dağılmışdır ancak kafasında daha koyu renkli lekeler olabilir. ... Devamı.
American Water Spaniel
ABDn su spanieli aktif ve kaslı bir köpektir. Kıvırcık ya da dalgalı tüyAmerican Water Spaniel yapısına sahip orta boy bir ırktır. Kürkün yapısı, rengi ve vücudun orantılı oluşu ırkın özelliklerini belirleyen kriterlerdir. Vücudu fazla kompakt ya da kare değil, uzunluğu hafifçe yüksekliğinden fazladır. Başı vücuduyla orantılı bir büyüklükte, orta uzunluktadır. Duruşu çevik, güvenli, çekici ve zekidir. Orta büyüklükte gözler birbirinden uzaktır, dışa çıkık ya da içe çökük değildir. Göz kapakları sıkıdır, göz altında torbalanma yapmaz. Göz rengi ela, kahverengi ya da kürküyle uyumlu daha koyu renkte olabilir. Sarı renk göz kabul edilmez. Kürk yapısı dalgalı ya da kıvırcık, rengi koyu kızıl, kah ... Devamı.
American Indian Dog
ABDn yerli köpeği ya da Kızılderili köpeği olarak bilinen bu çok eski köpekAmerican Indian Dog ırkı, geçmiş çağlarda kızılderililer tarafından çok çeşitli amaçlarla kullanılmak üzere yetiştirilmiştir. American Indian iri ya da orta irilikte bir yapıya sahiptir.Başı uzun, üçgen biçiminde, burun ince uzundur. Dik kulaklara, büyük ve anlamlı gözlere sahiptir. İki göz arasındaki mesafe açıktır. Kürkü iki tabakadan oluşur. Alt katman su ve rüzgar geçirmez özelliktedir.Tüylerin özel yapısı ile köpeklere özgü kokudan yoksun ve hipoallerjeniktir. Rengi ise siyahtan beyaza kadar her renkte ve çok çeşitli varyasyonlarda olabilir. Kızılderili köpekleri için belirgin bir kürk yapısı mevcut değildir ... Devamı.
American Hairless Terrier
Yapı olarak, ABDn Tüysüz Terrierleri orta ebatlarda Rat TerrierlerleAmerican Hairless Terrier aynıdır. Rat Terrierler hemde bu cinsin atasıdır. ABDn Tüysüz Terrier’i kaslı yapılıdır, kuvvetli omuzları, derin göğüsleri, kalın ensesi, güçlü bacakları vardır. Rat Terrier’lerinkine benzeyen kulakları tetikte olduğu zaman dikleşir. Cildi pembedir, üzerinde gri, siyah, altın ya da kızıl renkli lekeler vardır. İki Tüysüz Terrier’in çiftleştirilmesinden her zaman bütünüyle tüysüz yavrular olur. Tüysüz Terrier ile tüylü köpeklerin çiftleştirilmesinden tüylü köpeğin tüysüzlük genleri taşıyıp taşımamasına göre çeşitli sonuçlar olabilir. Tüysüz yavrular doğduklarında tüm vücu ... Devamı.
annesiz yavru kedi bakımı nasıl olmalı ?
Eğer annesi tarafından terk edilmiş ya da ailesini bir sebeple kaybetmiş yavru bir kedi buldunuz ise yapabilecekleriniz ile alakalı tüm ayrıntıları bu rehberden öğrenebilirsiniz ve umarız size yardımcı olabiliriz. Yavru kedinin yalnız ve terk edilmiş olduğundan emin olun Bu büyük sorumluluğun altına girmeden yani yavru kediyi bulunduğu yerden almadan önce annesinin o bölgede olmadığından emin olmanız en doğru sonucu doğuracaktır. Zira bizlerin yapmaya çalışmakta olduğu bakım ve beslenme desteği hiçbir zaman Anne Bakımının yerine geçemez. Bu yüzden anne nerde sorusunu sormanızda fayda var. Anne kedi; beslenme, çevre kontrolü ve yavruları koruma amaçlı bölgeden uzaklaşabilir. Burada dikkat edilecek ilk husus yavruların uzaktan kontrolüdür. Eğer yavrular temiz, bir arada sessiz ... Devamı.
Yavru kedi tırnak kesimi nasıl olmalıdır ?
Ellerimizin çizilmesine alıştık da tüylü dostlarımızın tırnak izlerini evlerimizdeki muhtelif eşyalarda da fazlaca görüyorsak kedi tırmalama tahtalarından edinmemiz yararlı olacaktır. Kedilerimizin tırnakları uzadığında onlara kendilerince bakım yaparlar. 'Patikür' işlerini kendiliğinden halletmeye çalışan sevimli dostlarımıza nasıl mı yardımcı oluruz? Tırnaklarını düzenli keserek ve bir tane tırmalama tahtası alarak çok kolayca bu sorunundan kurtarabiliriz. Tırnak Kesmek mi? Ama Bu O Kadar Kolay mı? Evet, bu soruyu soracağınızı biliyoruz. Kedimizin tırnağını kesmek o kadar kolay bir şey değil gibi görünebilir. Sonuç olarak bir tırnak makası ile patisine yaklaştığımızda en başta huysuzlanması çok normal. Bilinçsizce yapacağımız her bakım girişiminde oldu ... Devamı.
Genel Bilgiler
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır.   Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.   Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere ... Devamı.
Kedi Irkları
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır.   Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.   Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak &uu ... Devamı.
Köpek Irkları
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır.   Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.   Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak &uu ... Devamı.
Kediler Hakkında
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır.   Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.   Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak &uu ... Devamı.

E-Bülten