Eskişehir Melodim Veteriner Kliniği Melodim Veteriner Belediye Veterineri Ücretsiz Mi?

Belediye Veterineri Ücretsiz Mi?


Belediye Veterineri Ücretsiz Mi?

 Belediye veterineri ücretsiz mi konusunda bir araştırma yapıyorsanız İlk olarak şunu söylemek gerekir ki belediye bünyesinde görev yapan veterinerler ücretsizdir. Türkiye için en fazla belediye veterineri bulunan şehirler bazında bir yorum yapacak olursak ilk başta İstanbul gelmekle birlikte Eskişehir, Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir’den söz etmek mümkün olacaktır. Evcil ve sokak hayvanları için ideal bir şekilde tedavi yöntemi ve aşı uygulaması yapılacak olan veteriner hekimler arıyorsanız belediyelerin veterinerlik hizmetlerinden yararlanmak adına bir başvuruda bulunabilirsiniz.

Eskişehir Veteriner olarak evcil dostlarımız için buradayız…

Belediye Veterineri Ücretsiz Mi?
Belediye Veterineri Ücretsiz Mi?

 Genel olarak sokak hayvanları için ya da evcil hayvanı için maddi açıdan güçlük çeken kişiler genel olarak belediye veterinere ücret alıyor mu şeklinde bir takım sorular sormaya devam etmektedir. Ancak bu konuya bir açıklık getirmek gerekirse belediye için veterinerlik hizmetine başvuruda bulunmuş bir kişi herhangi bir ücret ödemez ve hayvanlara gerekli olan hizmetler sunulur.

 Belediye Veterineri Ne Yapar?

 Belediye veterineri ne yapar diye soracak olursanız belediye veterinerleri özel olarak sokak hayvanları için bir takım çalışmalar yürütmektedir. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılması son derece büyük bir önem taşır ve ayrıca sokak hayvanları insanlarla iç içe oldukları için bir takım hastalıkları insanlara bulaştırabilirler. Herhangi bir hastalık bulaşmaması açısından halk sağlığında korumak için genel olarak belediyeler sahipsiz köpeklere ve kedilere belirli aşıları yapmakla görevlidir.

Belediye Veterineri Ücretsiz Mi?
Belediye Veterineri Ücretsiz Mi?

 Aşının yanı sıra belediye veterinerleri sahipsiz sokak köpekleri ya da kedilerini kısırlaştırır ve böylece belli bir dengenin korunmasını sağlar. Sokak köpekleri ya da kedileri kısırlaştırılmadığı sürece daha fazla üreyerek tehlikede olan kedi ya da köpek sayısını da çoğaltmış olurlar. Bu sebepten dolayı da sahipsiz sokak köpek ya da kedilerini kısırlaştırmak belediyenin görevi olup son derecede büyük bir önem taşır.

 Belediye Sahipli Kedileri Kısırlaştırıyor Mu?

 Belediye sahipli kedileri kısırlaştırıyor mu sorusu ile sürekli olarak karşı karşıya gelmekteyiz. Genel olarak Belediye veterinerlerinin görevi sokaktaki sahipsiz kedi ve köpekleri toparlayarak kısırlaştırmak olacaktır. Aynı zamanda sahipsiz olan kedi ve köpeklerin düzenli olarak aşılarının yapılması ve bunların takibiyle de yakından ilgilenir.

Belediye Veterineri Ücretsiz Mi?
Belediye Veterineri Ücretsiz Mi?

 Belediye Veteriner Hangi Hayvanlara Bakar?

 Belediye veteriner hangi hayvanlara bakar sorusuna cevap verecek olursak belediye veterinerlerinin genel olarak sahipsiz olan sokak köpekleri, sokak kedileri, kuşlar ve sahipsiz olan pek çok hayvana baktığını söyleyebiliriz.

 Belediye Veterineri Çip Takıyor Mu?

 Belediye veterineri çip takıyor mu? Belediye veterinerleri sokak hayvanlarının hepsine çip takma hizmeti vererek bu hayvanların kulaklarının arkasına, sırtına, sağ bacak ya da sol bacak gibi bölgelerine çip takarak takiplerini sağlamaktadır. Eğer ki bir kedi ya da köpek gibi evcil bir hayvan sahibi iseniz Melodim Veterinerlik kliniğine müracaat ederek kendi evcil hayvanınıza çip taktırabilir ve aynı zamanda gerekli olan kontrollerinin sağlanmasını sağlayarak bütün aşılarını da yaptırabilirsiniz.