Bengal kedisi özellikleri


Bengal kedisi özellikleri

 Bengal kedisi özellikleri ile ilgili direkt olarak leopar deseni ile dikkat çeken bir özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebepten dolayı da Vahşi bir görünüme sahip olan Bengal kedileri Amerika Birleşik Devletleri’nde yetiştirilmeye başlamış ve vahşi görünümlerine rağmen son derece sevecen ve tatlı olmaları açısından dikkat çekmiştir. Aslına bakacak olursak Bengal kedileri çok daha fazla bir geçmişe sahip olsalar da 1997 yılı itibariyle kayıtlara kedi ırkı olarak geçmiştir.

Bengal kedisi özellikleri
Bengal kedisi özellikleri

 Bengal kedilerinin çocuklarla arası çok iyi olduğu için genel olarak çocuklu aileler Bengal kedisi almayı ya da sahiplenmeyi tercih etmektedir. Son derece sağlam bir vücut yapısına sahip olan bu kediler uysal bir özelliğe sahip olmaları bakımından pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

 Bengal Kedisinin Karakteristik Özellikleri Nasıl?

 Bengal kedisinin karakteristik özellikleri nasıl şeklinde bir soru sorarak Bengal kedisi besleyecek olan kişilerin bu kedinin kişilik özelliklerini öğrenmesi gerekiyor. Aksi takdirde bu kedilere kişiliği dışında bir muamele yapmak onların psikolojisini bozabilir. Bengal kedisinin kişilik özellikleri olarak ilk başta sözünü edeceğimiz şey her zaman için bu kedilerin ele gelmeyeceği ve vahşi bir yapıya sahip olan ataları gibi insanlara çok fazla sevgisini gösteremeyeceğidir. Öte yandan insanları çok sever ve sahibine de bağlıdır. Fakat çok fazla kucağa alınmayı ve mıncıklanmayı sevmeyen bir kedi türüdür. Bengal kedileri sahibine iyice alıştıktan sonra sevgilerini belli eder ve onlara sahip çıkar.

 Genel olarak kedilerin su sevmediğini biliriz fakat Bengal kedileri sudan çok hoşlanır ve özellikle de balık avlama konusunda ustadır.

Bengal kedisi özellikleri
Bengal kedisi özellikleri

 Bengal Kedisi Yıkanır Mı?

 Bengal kedisi yıkanır mı diye soracak olursanız da Bengal kedisinin çok fazla sudan hoşlanmadığını daha önce de belirtmekle birlikte bu kedilerin temizliği için kedi şampuanı kullanmayı tercih etmenizi tavsiye edebiliriz.

 Bengal Kedisi Nasıl Anlaşılır?

 Bengal kedisi nasıl anlaşılır sorusunun cevabı çok basittir. Çünkü ben gel kedisi üzerinde bulunan leopar desenleri sayesinde direkt olarak göze çarpar ve bir kedinin Bengal kedisi olduğu buradan hemen anlaşılabilir. Aynı zamanda Bengal kedisinin vücut yapısı son derece kaslı ve atletik olacaktır. 3 ile 7 kilo arasında değişkenlik gösteren Bengal kedileri aynı zamanda keskin bakışlara ve sivri bir çene hattına sahip olacaktır.

 Bengal Kedisine Nasıl Bakmak Gerekir?

 Bengal Kedisine nasıl bakmak gerekir diye soranlara direkt olarak bu kedinin bakımının son derece kolay olduğu şeklinde bir cevap vermek mümkün olacaktır. Haftada bir kez kedi tarağı kullanarak düzenli olarak tüylerini tarayıp kedi şampuanı ile yıkamak son derece yeterli olacaktır. Ayrıca bu kedilerde diş ve diş eti hastalıklarının da meydana gelebileceğini göz önünde bulundurarak diş fırçası ile kişisel bakımını düzenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sürekli olarak düzenli bir şekilde veterinerlik bakımını da yaptırmanız gerekir.