Bombay Kedisi Özellikleri


Bombay Kedisi Özellikleri

 Bombay kedisi özellikleri olarak son derece büyük ölçüde göze çarpan ayrıntılar söz konusu olacaktır. Eğer ki bu tür kedilere sahip olmak istiyorsanız mutlaka haklarında bilgi sahibi olup ne sevip ne sevmediklerini öğrenmeniz gerekir. Aynı zamanda Bombay kedileri için siyah panter lakabı da kullanılabilir. Simsiyah, parlak ve kısa tüylere sahip olan ve cam rengi mavilikte açık renk ya da kehribar rengi gözleriyle dikkat çeken bu kediler son derece estetik bir yapıya sahiptir. 6 ya da 12 kilo arasında değişen bu kediler 1976 yılından itibaren kedi ırkları arasına katılmıştır.

Bombay Kedisi Özellikleri

 Bombay kedileri direkt olarak parlak tüylerinden ayırt edilebilir. Yüzü ve kulakları basık olan bu kedilerin aynı zamanda gözleri de parlaktır. Bu sebepten dolayı da karanlık bir ortamda son derece kolay bir şekilde fark edilebilirler.

 Bombay Kedisi Nelerden Hoşlanır?

 Bombay kedisi nelerden hoşlanır sorusunu da sorarak eğer ki bir Bombay kedisi sahiplenmiş ya da almışsanız onun ruhsal gelişimi hakkında da doğru bir tavır sergilemek zorundasınız ve bir takım bilgiler alabilirsiniz. Bombay kedileri son derece duygusal kedilerdir ve bir aile ile birlikte yaşamayı çok severler. Sosyal bir kedi türü olan Bombay kedileri özellikle çocuklarla çok iyi iletişim kurmayı başarabilir. Bu sebepten dolayı da daha çok çocuklu aileler Bombay kedileri tercih edip onları besleyebilirler.

 Bombay kedileri sahipleri ile oynamayı ve eğlenmeyi çok seven bir kedi türüdür ve bu kediler ilgiyi üzerinde toplamayı severler. Bulundukları ortama son derece hızlı bir şekilde adapte olabilen Bombay kedileri sahiplerinin yanından pek de fazla ayrılmak istemezler.

Bombay Kedisi Özellikleri
Bombay Kedisi Özellikleri

 Bombay Kedileri Neyi Sevmez?

 Bombay kedileri neyi sevmez diye soracak olursanız Bombay kedilerinin sadece Yalnızlıktan hoşlanmadıklarını söylemek mümkün olacaktır. Mesela genel olarak insanlar kedileri evde en az 2 gün kadar yalnız bırakabileceğini düşünerek Bombay kedileri için de Bombay kedileri evde yalnız kalabilir mi şeklinde bir takım sorular sormaktadır. Bu soruya bir cevap verecek olursak da Bombay kedileri için fiziksel açıdan evde tek başına kalmalarında herhangi bir sorun söz konusu olmadığını ancak psikolojik anlamda evde tek başına kaldıklarında bunalıma girebileceklerini söylemek mümkün olacaktır.

 Bombay Kedisi Zeki Mi?

 Bombay kedisi zeki mi konusu ile ilgili olarak da bir soru soracak olursanız Bombay kedilerinin son derece zeki bir kedi ülke olduğunu söyleyebiliriz. Bu kediler kedi ırkları içinde eğitilmeye ve bir şeyler öğretilmeye en elverişli olan kedi ırklarından biri olarak geçer.

 Bombay Kedisi Yıkanır Mı?

 Bombay kedisi yıkanır mı diye sormak her zaman için işe yarar. Çünkü bu tür kedilerin sık sık yıkanması ve tüylerinin taranması gerekir. Özel, parlak ve saten bir yapıya sahip olan bu kedilerin tüyleri haftada en az 2 kere yıkanmalı ve taranmalıdır.