Eskişehir Melodim Veteriner Kliniği Melodim Veteriner Dişi Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?

Dişi Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?


Dişi Muhabbet Kuşu Konuşur Mu

Dişi muhabbet kuşu konuşur mu gibi bir soru sorulmasının en büyük sebebi ortalıkta bu kuşlar hakkında dönen bir takım asılsız muhabbetlerdir. Çünkü pek çok kişi muhabbet kuşlarının erkeklerinin konuşabileceğini ancak dişilerinin konuşma yetisi olmadığını dilden dile yayarak belirtmiştir. Ancak böyle bir durumun kesinlikle asılsız olduğunu ve muhabbet kuşlarının hem erkeklerinin hem de dişilerinin konuşabildiğini söyleyebiliriz.

Eskişehir Veteriner Kliniği olarak 7 gün 24 saat yanınızdayız!

 Dişi Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşur?

 Dişi muhabbet kuşu nasıl konuşur konusunda aslında erkek muhabbet kuşu ile aynı şeyler söylenebilir. Bu noktada sizlere vermemiz gereken en önemli tavsiye, muhabbet kuşu evinize geldiği zaman yani onu ilk defa farklı bir ortama getirdiğiniz zaman bir süre kendi halinde bırakmanız olacaktır. Çünkü muhabbet kuşunun ilk başta ortama alışması ve sahibini benimsemesi gerekir. Muhabbet kuşunun ortama alışması da bir iki gün kadar sürer. Hatta bazen birkaç gün bile sürdüğü olur.

 Muhabbet kuşu ortama ve size alıştıktan sonra ona yavaş yavaş konuşmayı öğretebilirsiniz. Yanında sürekli olarak konuşmaya başladığınız zaman zaten sizin söyleyeceğiniz özellikle de sesli harfleri algılayacak ve aynısını söylemeye başlayacaktır. Ancak bu konuda çok fazla acele etmemeniz ve muhabbet kuşu için sabırlı bir şekilde öğretmenlik yapmamız gerekiyor.

 Dişi Muhabbet Kuşu Bize Alışır Mı?

Dişi muhabbet kuşu bize alışır mı sorusu bir muhabbet kuşu edilmiş olan kişi tarafından sürekli olarak sorulmaktadır. Dişi bir muhabbet kuşunun erkek muhabbet kuşuna göre bir ortama ya da yeni bir sahibe alışması biraz daha zor olabilir. Fakat dişi muhabbet kuşu sahibine alıştığı zaman da son derece Sadık ve sevgisini sürekli olarak göstermeye hazır bir halde olacaktır. Dişi muhabbet kuşunu kendinize alıştırmak için ilk önce onu rahat bırakıp bir süre ortama alışmasını sağladıktan sonra parmağınızla yavaş yavaş okşayarak kendinize alıştırmanız mümkün olacaktır.

Dişi Muhabbet Kuşu Konuşur Mu
Dişi Muhabbet Kuşu Konuşur Mu

 Muhabbet Kuşları Neden İçinden Konuşur?

 Muhabbet kuşları neden içinden konuşur konusu ile ilgili olarak ilk başta sizlere belirtmemiz gereken şey bu kuşların son derece zeki olduğu olacaktır. Siz konuşurken o da bir yandan kafasında bu kelimeleri tekrarlar ve bütün sesleri aklında tutabilmek için içinden söyler. Belli bir süre geçtikten sonra muhabbet kuşları bu kelimeleri aklına iyice kazıdıktan sonra birleştirip konuşmaya başlar.

 Dişi Muhabbet Kuşu Öter Mi?

 Dişi muhabbet kuşu öter mi konusunda erkek muhabbet kuşundan ayrı bir özellikten söz etmek mümkün olacaktır. Erkek muhabbet kuşlarına bakacak olursak bu kuşlar direkt olarak öter ve hatta bu ötüş sık ve uzun süreli olur. Ancak dişi muhabbet kuşları için durum biraz daha farklı olacaktır. Dişi muhabbet kuşları erkek muhabbet kuşlarına göre biraz daha agresif hayvanlardır ve sürekli olarak ölçmeseler de nadir olarak öteceklerdir.