Dünyanın En Güçlü Köpeği


Dünyanın En Güçlü Köpeği

Dünyanın en güçlü köpeği olarak kangallardan söz edebiliriz. Kangal cinsi köpekler 743 PSI ısırma gücüne sahiptir. Kendilerini, son derece güçlü kasları sayesinde yırtıcı vahşi pek çok hayvana karşı koruyabilirler. Kangal köpeklerinin çene yapısı, zekâ ve kemik gücü olarak da son derece değerli bir köpektir. 70- 80 kilo arası kiloya ve daha fazlasına bile sahip olabilen bu köpekleri yetiştirecek olan kişilerin de ayrıca ısırma kuvvetlerinden ötürü oldukça dikkatli olması ve sorumluluk bilinciyle köpeklerini en doğru şekilde eğitmeleri gerekiyor.

Eskişehir Veteriner Kliniği olarak 7 gün 24 saat yanınızdayız!

Alaskan Malamute cinsi köpekler de son derece güçlü ve dünyada pek çok canlıya göre kıyaslanacak olursa en önde gelen köpek ırkları arasında yer alır. Kutuplarda kızak çekmede kullanılan bu köpekler aynı zamanda bu coğrafyada karşısına çıkan kutup ayıları ve kurtlarla bile mücadele edebilecek kadar güçlü bir kemik yapısına sahiptir. Vücut yapıları oldukça kaslı ve son derece kuvvetli olduğu için bu köpeklerin eğitimi de bir o kadar zor verilir. Bu durumda da bu türe sahiplik edecek olan kişiler, çok büyük bir sorumluluk edinmiş olur.

Dünyanın En Tehlikeli Köpek Cinsleri

Dünyanın en tehlikeli köpek cinsleri olarak bir takım yasaklı köpek ırklarından söz etmek mümkün olacaktır. Mesela Alman çoban köpeği en zeki köpek ırkları olarak geçerken aynı zamanda da 238 PSI çene gücü ile son derece güçlü bir ısırma kuvvetine sahiptir. Bu sebepten dolayı da Alman çoban köpekleri pek çok yerde herkes tarafından beslenemeyen bir ırktır.

Dünyanın En Güçlü Köpeği
Dünyanın En Güçlü Köpeği

Bulldog ve Dogo türü köpeklerin de son derece ciddi anlamda tehlikeli bir ırk olduğunu söylemekle birlikte bu köpeklerin aynı zamanda iyi ve doğru bir eğitmen sayesinde tehlike arz etmeyeceğini de belirtmek gerekir. Dogo köpekleri beslemek Türkiye ve 10 ayrı ülkede yasaktır ve bunun bir cezası da vardır. Dogo köpek neden yasak diye de pek çok köpek sever tarafından merakla sorulmaktadır. Dogo köpek beslemek genel olarak insanların bu köpeklere, çok güçlü olmaları nedeniyle bir takım farklı işlerde kullanmak istemeleridir.

Dogo köpekler son derece güçlü bir köpek oldukları için köpek dövüşleri için kullanılmaktadır. Ve hatta köpek dövüşü yaptırmak ve aslan ya da kaplan gibi diğer yırtıcı hayvanlarla da kapıştırma gibi bu hayvanlara zarar veren şeyler için kullanıldıkları için yasaktır. Bu ırk köpekleri sırf bu sebepten dolayı çiftleştirdikleri için yasaklanmıştır.

Hangi Köpekler Saldırgandır?

Hangi köpekler saldırgandır diye de soracak olursanız; Amerikan Pitbull Terier, Dogo, Alman Çoban Köpeği, Kangal, Amerikan Bully, Japanese Tosa, Fila Blasierio gibi pek çok köpek ırkından söz etmek mümkün olacaktır. Bu tür köpeklerin kas ve çene yapıları son derece kuvvetli olup, iyi eğitilmediklerinde tehlike arz ederler.