En Güçlü KöpekEn güçlü köpek ile ilgili olarak yorum yapacak olursak dünyada pek çok güçlü köpek ırkı söz konusu olacaktır. Bunlardan ilk sıraya Alman çoban köpeklerini ve kangalları koyacak olursak son derece iri yapılır ve çene kartları kuvvetli köpeklerden söz etmek mümkün olacaktır. Isırma güçlerine göre bir değerlendirme yapılarak dünyanın en güçlü köpekleri kapsamına giren kangallar ve Alman çoban köpekleri son derece popüler ve güçlü hayvanlardır.

Eskişehir Veteriner Kliniği olarak 7 gün 24 saat yanınızdayız!

 Dünyanın En Güçlü Köpeği Hangi Köpektir?

 Dünyanın en güçlü köpeği hangi köpektir konusunda dünya çapında yapılmış olan araştırmalar sonucunda kas ve kemik yapısının ve ısırma gücünün ön plana alındığı yorumlara bakılacak olursa kangallar en başta gelir. Kangal cinsindeki pek çok köpek 730 psı ısırma gücüne sahip olup Aynı zamanda da son derece saldırgan köpeklerdir. Tabii ki bu durum köpeği eğiten kişinin de becerisine bağlı olarak değişkenlik gösterir ancak içsel gürültü olarak bu hayvanlar oldukça saldırgan tavırlar sergiler.

 En İyi Koruma Köpeği Hangisi?

 En iyi koruma köpeği hangisi konusunda da Anadolu çoban köpeği ve kangallar başta gelmek üzere Alman çoban köpeği, Alman kurdu, Rottweiler ve Napoli mastifi gibi köpekler sayılabilir. Dünya çapında polis, asker ve bekçi köpekleri olarak bilinen bu köpekler çok özel bir eğitimden geçtikten sonra orduda ya da polislere koruma olarak kullanılabilir.

En Güçlü Köpek

Hangi Köpek Daha Sadık?

 Hangi köpek daha sadık diye de soracak olursanız köpeklerin Sadakat konusunda insanlardan çok daha ileri gitmiş oldukları ortadadır. Yani köpekler için zaten bu durum son derece normal olmakla birlikte bazı köpek cinsleri için ise çok daha sadık olanları söz konusu olacaktır.

 Öyle köpekler vardır ki dış görünüşleri son derece sert ve cool olsa da sahiplerine oldukça büyük bir saygı duyup sadakat hissi beslerler. Ancak bu noktada köpeğin yetiştiriliş tarzı da son derece büyük bir önem taşır. Fakat dünya üzerinde sahibine en çok sadık olan köpeklere bakacak olursak Alman çoban köpeklerinin bu konuda ilk sıralarda yer aldığını söyleyebiliriz. Daha sonra terrier cinsi köpekler ile goldenların son derece sadık köpekler olduğunu da söyleyebiliriz.

Dünyanın En Zeki Köpeği Kim?

 Dünyanın en zeki köpeği kim dediğimiz zaman Border Collie ilk sıralarda yer almaktadır. Bu tür köpekleri genellikle yetenek yarışmalarında son derece yaygın bir şekilde görürüz. Kendisine verilen bir komutu 5 saniyeden daha kısa bir süre içerisinde algılayarak harekete geçen bir köpek cinsi olduğu için bu cins oldukça zekidir diyebiliriz. Ancak dünya üzerinde köpeklerin pek çoğu çok zeki yaratıklardır. Tabii ki eğitimleri de son derece büyük bir önem taşır. İyi ve doğru bir şekilde eğitilmiş olan bir köpek son derece zeki ve komutlara harfi harfine uyacak hale gelebilir. Söz konusu olan bu köpekler ortalama olarak 250 kelime öğrenip bu kelimeleri aklında tutma yeteneğine de sahiptir.