Eskişehir Melodim Veteriner Kliniği Melodim Veteriner En Kolay Eğitilebilen Hayvanlar

En Kolay Eğitilebilen Hayvanlar


En Kolay Eğitilebilen Hayvanlar

En kolay eğitilebilen hayvanlar evlerde daha rahat beslemeye adapte olabilmelerinden ötürü büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır. Kendi isteklerimiz doğrultusunda ya da evdeki bireylerin istekleri doğrultusunda evcil hayvanlar almak ülkemizde oldukça yaygın olmaktadır. Sahiplenilen hayvanlar sayesinde kişilerin sorumluluk bilinçlerin de artışlar gözlenir.

Sevimli dostlarınızın kliniği Eskişehir Nöbetçi Veteriner 7/24 yanınızda!

Evcil hayvanlar ile beraber evin içerisinde onlara sağlanması gereken imkanlar ile yaşamlarını devam ettirebilmesi gereken canlıların eğitimleri de oldukça önemlidir. Her ne kadar hayvan eğitmek bir hayli kolay bir iş gibi duruyor olsa bile pek de kolay değildir. Kedi ya da köpekler evde yaşama uygun olsalar bile bazen farklılıklar isteyerek, daha farklı evcil hayvan tercihi gözlenebilir. Tabi ki her hayvanın eğitiminin farklı olmasından ötürü birçok detaya dikkat etmek gerekmektedir.

En Kolay Eğitilebilen Hayvanlar

Eğitimleri Kolay Olan Hayvanlar

Eğitimleri kolay olan hayvanlar genel anlamda incelenecek olduğu zaman birçok hayvan ilk sıralarda yer almaktadır. Bunlara sırası ile bakmak gerekirse;

  1. Köpek

Köpekler evcil hayvanlar arasında her zaman ilk sırada gelirken en çok tercih edilen tür olarak da gözlenmektedir. İnsanların en büyük dostları olarak öne çıkan köpeklerin tamamı da evlerde beslemek için uygun olmayabilir.

Daha çok bahçeli evlerde beslenebilen ırklar yer alırken bazı küçük ırk köpekler de evlerde bakmaya oldukça müsait olmaktadır. Çünkü bazı köpeklerde çok fazla enerji olacağı için evlerde enerjilerini atmaları pek kolay olmayabilir ve bahçe gibi açık ortamlarda bir hayli ihtiyaç duyabilirler

  • Kedi

Kedi eğitimi hem oldukça eğlenceli hem de bir o kadar pratiktir. Kum eğitimleri sanki doğuştan programlanmış gibi yer alan bu canlılar evlerde en rahat bakımları olan hayvanlardır. Kendi kendilerini temizleme yetilerinin olmasından ötürü dünya hayatının varlığından bu yana kadar evcil hayvanlar kategorisinde yer almaktadır.

Verilen komutları rahat bir şekilde öğrenebilen yapılarının yer almasından ötürü de evlerde rahatlıkla tercih edilebilir.

  • Balık

Balık eğitimi için her ne kadar emek verilmek istense bile böyle şeylere pek de gerek yoktur. Evde bakımları en rahat olan ve hiç zahmet istemeyen canlılar aralarında yer almaktadır. Sadece belirli aralıklar ile sularını temizlemek ve gün içerisinde gerekli vakitlerde yemlerini atmak bir balığın uzun süre boyunca evde yaşaması için yeterli olmaktadır.

  • Kuş

Evcil hayvanlar arasında yer alan kuş bakımı oldukça kolay olan türler arasında yer almaktadır. Tabi ki her kuş türünü de evde beslemek gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

Papağan, muhabbet kuşu, serçe ya da kanarya gibi türler evlerde rahat bir şekilde beslenebilirken kartal ya da şahin gibi yırtıcı olan kuşları evlerde beslemek ya da onları eğitmek pek de kolay olan bir işlem değildir. Bu yüzden evcil ortamlara uygun olan kuşlar tercih edilmektedir.