Eskişehir Melodim Veteriner Kliniği Melodim Veteriner Eskişehir En İyi Ortapedi Kırık Ameliyatı Yapan Veteriner Kliniği

Eskişehir En İyi Ortapedi Kırık Ameliyatı Yapan Veteriner Kliniği


Eskişehir En İyi Ortapedi Kırık Ameliyatı Yapan Veteriner Kliniği

Eskişehir En İyi Ortapedi Kırık Ameliyatı Yapan Veteriner Kliniği – Evcil hayvanlarımızın başına gelebilecek en kötü durumlardan biri kemik kırılmasıdır. Hem hayvan dostlarımızın çok fazla canını yakan hem de kişilerin kendini çok kötü hissettiği bir durum olan bu kırıkların en doğru şekilde müdahale edilerek tedavi edilmesi, hayvanlarımızın kırık bölgelerinin eski sağlığına ve işlevine kavuşabilmesi ve çeşitli sorunların meydana gelmemesi adına oldukça önemlidir.

Eskişehir en iyi ortapedi kırık ameliyatı yapan veteriner kliniği olarak, özellikle bu konuda oldukça uzman ve deneyimli ekibimiz ile hayvan dostlarımızın kırılan bölgelerinin tekrardan eski sağlıklı haline kavuşması için ameliyatlar yapıyoruz.

Özellikle hayvan dostlarımızın kırılan kemiklerinin tekrardan asıl yerine ve düzgün bir şekilde oturtularak kaynamasının sağlanması oldukça önemli ve gereklidir. Uzman ekibimiz tarafından, kırılan kemik ve bölgeye en uygun tedavi yöntemi belirlenerek, bu kırılan kemiğin tedavisi yapılmaktadır.

Kliniğimiz, kırığın şiddetini ve durumunu incelemek adına gerekli olan tetkikleri yaparak, bu kırık için en uygun yöntemi belirlemekte ve bu sayede hayvan dostumuzun kemiğinin doğru yöntem ile en doğru şekilde kaynayabilmesi sağlanmaktadır. Bazı kırıklar, yalnızca hayvan dostlarımızın vücudunun dışından atel, bandaj, alçı gibi sabitleme yöntemleri ile tedavi edilirken, bazı kırıkların durumu çok daha ciddi olabilmekte ve bu kırıklar için ameliyat gerekebilmektedir.

Kliniğimiz, kırık, incinme, çatlak ve diğer tüm ortopedik sorunlar konusunda oldukça deneyimli bir veteriner hekim ve yardımcı veteriner ekibine sahiptir. Bu nedenle bu gibi ortopedik operasyonlar için güvenle tercih edebileceğiniz kliniğimiz, evcil hayvanınızın en kısa sürede eski hareket kabiliyetine ve sağlığına kavuşabilmesini sağlamaktadır.

Eskişehir En İyi Ortapedi Kırık Ameliyatı Yapan Veteriner Kliniği

Veteriner kliniklerde uygulanan kırık ameliyatı yöntemleri, kırığın bölgesi, ciddiyeti, şiddeti ve kırığın yapısı gibi durumlara göre oldukça çeşitlidir. Kliniğimizin uzman veteriner hekimleri tarafından bu kırığın tüm detayları en iyi şekilde gerekli tetkikler ile incelenmekte ve ardından bu kırığın en doğru şekilde tedavisinin yapılması ve en hızlı şekilde iyileşmenin sağlanması için uygun tedavi yöntemi ve uygulama belirlenmektedir.

Eskişehir En İyi Ortapedi Kırık Ameliyatı Yapan Veteriner Kliniği
Eskişehir En İyi Ortapedi Kırık Ameliyatı Yapan Veteriner Kliniği

Hayvan dostlarımızın önemli kırıklarında yapılacak olan ameliyatlarda pek çok farklı işlem uygulanabilmektedir. Bu da, kırığın en doğru şekilde çözüme kavuşturulabilmesi adına oldukça önemlidir. Ancak kırığın doğru tespiti ve doğru uygulama, ciddi bir problem olan kırık konusunda oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur. Çünkü ameliyatın uzman bir hekim tarafından ve doğru bir şekilde yapılmaması veya kırığın değerlendirilmesinin yanlış yapılarak bu kırığın hayvana daha fazla zarar vermesi gibi durumların yaşanmaması adına bu konuda en yetkili ve uzman kliniğin ve ekibin bulunması önemlidir.

Hayvan dostlarımızda meydana gelen kemik kırılması probleminde kemiğin yerine oturtulması için yapılan Redüksiyon ve Fiksasyon cerrahisi müdahalelerinde yani ameliyatlarda yapılabilen uygulamalar şunlardır;

  • Vida ile sabitleme ve düzeltme
  • Pin ile sabitleme ve düzeltme
  • Eksternal fiksatör ile sabitleme ve düzeltme
  • Plak ile sabitleme ve düzeltme
  • Diğer yöntemler ile sabitleme ve düzeltme

Eskişehir En İyi Ortapedi Veteriner Kliniği

Evcil hayvanlarımızın hareketlerini kısıtlayan veya zorlaştıran pek çok sağlık problemi bulunmaktadır. Tüm bu problemlerin tespiti ve tedavisi için Eskişehir en iyi ortapedi veteriner kliniği olarak bizimle iletişime geçerek, hayvanınızın eski sağlıklı hareketlerine tekrardan kavuşabilmesini sağlayabilirsiniz.

Kliniğimiz, son teknoloji ekipmanlar ile bezeli olarak hayvanlarınızın yaşadığı ortapedi sorunları hakkında en detaylı şekilde ve en doğru incelemeleri yapabilmekte ve bu sayede sorunun kaynağını tespit ederek en kısa sürede tedavisine başlamaktadır. Bu sayede hayvanlarınızın ortapedi sorununu en doğru ve en hızlı şekilde ortadan kaldırmaktadır.