Eskişehir Hayvan Hastanesi


Eskişehir Hayvan Hastanesi

 Eskişehir hayvan hastanesi Eskişehir’de yaşayan kişilerin evcil hayvanlarını herhangi bir hastalık durumunda iyileştirmek ve normal bakımlarını yapmak üzere var olan sağlık kuruluşlarıdır. Eskişehir’de yaşıyorsanız ve hayvanlarınız varsa bu küçük sevimli dostlarınızı herhangi bir hastalık durumunda iyileştirmek ya da aşılarını yaptırmak veya da rutin kontrollerini sağlamak adına Eskişehir ve çevresi için bir hayvan hastanesi araştırmasına girebilirsiniz.

Eskişehir Hayvan Hastanesi
Eskişehir Hayvan Hastanesi

 Melodim Veteriner olarak Tanı ve Tedavi Merkezi kapsamında Eskişehir ve çevresine hizmet vermekteyiz. Evcil hayvanlarınızda herhangi bir sağlık problemi meydana geldiği zaman onlara en kaliteli hizmete sunmak adına veteriner hekimlerimiz tecrübeleri ile onlara müdahale eder. Evcil hayvanlarda meydana gelmiş olan herhangi bir hastalık bazı durumlarda son derece tehlikeli ve bulaşıcı olabilir. Bu sebepten dolayı da evcil hayvanlarınız için bir hayvan hastanesi arıyorsanız Melodim Veteriner sizlere yardımcı olacaktır.

 Hayvan Hastanesinde Neler Yapılır?

 Hayvan Hastanesi’nde neler yapılır konusu ile ilgili olarak şunları söylemek mümkün olacaktır.

  •  Hayvanların rutin kontrollerini ve aşılarını yapmak
  • Acil durumlarda hayvanların ameliyatları
  •  Hayvanlara planlanmış ameliyatlar
  •  Hayvanların genel bakımları
  •  Kısırlaştırma ameliyatları
  •  Hayvan doğumları
  •  Hayvanların sağlık kontrolleri

 Hayvan hastanelerinde hayvanlar birkaç gün ya da duruma göre değişkenlik gösterecek bir zaman zarfı içerisinde veteriner hekimlerin gözetimi altında kalmak durumunda da kalabilir. Bunun için hayvanlara genel olarak bir veteriner hekim refakat eder ve sürekli olarak onu müsaade altında tutar.

Eskişehir Hayvan Hastanesi
Eskişehir Hayvan Hastanesi

 Veteriner Sokak Hayvanlarına Ücretsiz Mi?

 Veteriner sokak hayvanlarına ücretsiz mi konusunda pek çok kişi bilgi eksikliğinden dolayı birtakım yanılgılara girmektedir. Eğer ki veteriner hekim kendi inisiyatifi içerisinde hayvana müdahale etmezse veteriner klinikleri ücretlidir. Ancak belediyenin veterinerleri ücretsiz bir şekilde sokak hayvanlarına yardımcı oluyor.

 Eskişehir Ücretsiz Hayvan Hastanesi

 Eskişehir ücretsiz hayvan hastanesi belediyenin hayvanlar için açmış olduğu bir kurumdur. Burada belediyede görev yapan veteriner hekim sahipsiz sokak hayvanlarına sağlık kontrolleri yapar ve rutin aşılarını yapmakla görevlidir. Bütün bunların yanı sıra belediye veterinerleri sokak hayvanlarını bir araya toplayarak onların kısırlaştırılmasını da sağlamak durumundadır.

 Belediye Sahipli Hayvanları Kısırlaştırıyor Mu?

 Belediye sahipli hayvanları kısırlaştırıyor mu konusu ile ilgili olarak pek çok kişi bir takım kafa karışıklıkları yaşamaktadır. Ancak belediye veterinerlerinin görevleri arasında sadece sahipsiz ve sokak hayvanlarının kısırlaştırılması ve tedavilerinin ve bakımlarının yapılması vardır. Sahipli olan hayvanlar özel bir durum olmadığı sürece veteriner hekim kliniklerine giderek burada veteriner hekimlere hayvanlarını kısırlaştırabilir.

 Kedi Kısırlaştırma Ne Kadar Tutar?

 Kedi kısırlaştırma ne kadar tutar konusu ile ilgili olarak genellikle erkek ve dişi kedilerde farklılık gösteren bir durum söz konusu olacaktır. Aynı zamanda kliniklerde yapılacak olan müdahaleler de değişkenlik gösterebildiği için veteriner muayenesi yapılmadan belli bir fiyatın verilmesi pek de doğru olmaz. Melodim Veterinerlik sizlere bu konuda yardımcı olur.