Kaplambağa Nasıl Beslenir?Kaplumbağa nasıl beslenir? Kaplumbağa çeşitlerine göre bakım şekli değişir mi? Kaplumbağa beslemek zor mu? Kaplumbağa ne tür bir hayvandır? Kaplumbağa nerelerde yaşar? Ya da su kaplumbağası nasıl beslenir? Kara kaplumbağası nasıl beslenir? Kaplumbağa ne yer gibi pek çok soru sorulmaktadır.

Hem tatlı su hem denizde hem de karada yaşama tutunabilen kaplumbağalar, kabuklu türde bir çeşit sürüngendir. Yumurtlayarak çoğalır ve omurgalılar sınıfının soğukkanlılar sınıfına girer.

Bazı kişiler evcil hayvan olarak da kaplumbağa beslemek isteyebilir. Bu durumda evde kaplumbağa besleme ile ilgili bir takım konulardan da söz edecek olursak, evde kaplumbağa nasıl beslenir şeklinde bir başlık atmamız gerekli olacak.

Eskişehir Veteriner Kliniğiniz Olarak 7/24 Yanınızdayız!

Evde Kaplumbağa Nasıl Beslenir?

Evde kaplumbağa nasıl beslenir? Sorusu da evde kedi, köpek kuş ya da balık nasıl beslenir kadar sık sorulan bir sorudur. Evde kaplumbağa beslemeyi tercih eden kişiler, bu hayvanın soğukkanlı bir canlı olduğunu bilmelidir. Yani diğer hayvanlarla oynadığınız gibi bu hayvanla oyunlar oynayamazsınız. Kaplumbağaları hayvan satan dükkânlardan temin edebilirsiniz.

Evde su kaplumbağası nasıl beslenir diye soracak olursanız ilk olarak bir akvaryum almakla bu işe başlamanız gerekli olacaktır. Singapur Kaplumbağası diye de geçen bu kaplumbağalar için nasıl bir akvaryum seçeceğiniz konusunda bir kafa karışıklığı yaşıyorsanız su kaplumbağalarının küçük bir boya sahip olduğunu da göz önünde bulundurarak bu hayvanlar için küçük çapta, yuvarlak bir akvaryum seçmek yeterli olacaktır.

Evde su kaplumbağası beslemek çok da zor bir şey değildir. Hatta evde kedi ya da köpek beslemekten çok daha kolay bir deneyim olacaktır. Su kaplumbağası ne yer? Konusuna gelecek olursak su kaplumbağaları için özel yemler vardır. Bu yemleri yine su kaplumbağasını alacağınız hayvan satan dükkânlardan temin edebilirsiniz.

Su kaplumbağası beslerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey suyunun her zaman temiz olması olacaktır. Çünkü su kaplumbağalarının yemlerini akvaryuma direkt olarak dökmeniz gerekir. Akvaryuma döktüğünün kaplumbağa yeminin partikürleri suyun içinde yayılır. Öte yandan kaplumbağanın dışkısı da bu suyun içinde yayılacağı için akvaryum suyu iyice kirlenecektir. Dolayısıyla bu suyu gün aşırı ya da iki günde bir mutlaka temizlemeniz gerekir.

 Eğer su kaplumbağasının suyunu belirli aralıklarla temizlemezseniz hem evinizde son derece kötü bir koku meydana gelmesine neden olur. Bunun yanı sıra su kaplumbağasının mikrop kapmasına ve ölümüne sebep olabilir.

Kaplumbağalar Neyle Beslenir?

Kaplumbağalar neyle beslenir? Ne yer ne içer? Kaplumbağa su içer mi? Gibi sorularınızı yabani hayatta ve evcil yaşamda olmakla birlikte yanıtlayabiliriz. Genel olarak kara kaplumbağası ne yer sorusunu bir takım bitkiler, çeşitli böcek ya da solucanlar olarak cevaplamak mümkündür. Evde beslemek üzere aldığınız kaplumbağalar ise özel kaplumbağa yemi yiyebilir. Bu kaplumbağa yemlerinin içinde, kaplumbağaların ihtiyaç duyacağı tüm vitamin ve mineraller yer alır.