Eskişehir Melodim Veteriner Kliniği Melodim Veteriner Kaplumbağa Bahçeden Nasıl Uzaklaştırılır?

Kaplumbağa Bahçeden Nasıl Uzaklaştırılır?Kaplumbağa Bahçeden Nasıl Uzaklaştırılır? – Su kaynaklarının çok yakın olduğu yaşama alanları içerisinde toprak sahipleri olağandışı olan ziyaretler meydana gelmesinden ötürü rahatsız da olabilirler. Kaplumbağa bahçelere dadanabilir ve birçok şeye zarar verebilirler. Bu yüzden de Kaplumbağa bahçeden nasıl uzaklaştırılır sorusu da büyük bir merak noktası olarak da ön sıralarda yer almaktadır.

Sevimli dostlarınızın kliniği Eskişehir Veteriner 7/24 yanınızda!

Kaplumbağalar genel olarak topraklara yumurta bırakır ve doğal yaşam alanlarının daralmaları ardından yuva kurmak için de kendilerine göre hareket halinde devam ederler. Bahçelerde eğer gevşek yapıda kumlar da varsa yerlerinden edinilen Kaplumbağa için en uygun alan olarak da gözlenmektedir.

Kaplumbağalar genel olarak zararsız olurlar. Fakat çocuklar ile evcil hayvanlarda yaralanma sorunlarının meydana gelmesinin önüne geçebilmek için Kaplumbağa kontrolü de gerekli bir durum olmaktadır. Kaplumbağaları bahçeden uzak tutmak için belirli yöntemler vardır, bu yöntemler ile kişiler diledikleri gibi bahçelerden uzak tutmayı başarabilirler.

Kaplumbağa Bahçeden Nasıl Uzaklaştırılır?

Bahçedeki Kaplumbağa genel olarak çeşitlilik ve yuvalama tercihlerine farklı bir şekilde zevk ya da sıkıntı yaratmaları gibi durumları meydana getirebilir. Bir bahçe yatağı içerisinde yuva yapma aşamaları kaplumbağalar tarafından tercih edilirse alan rahatsız edilemez ve bu durum herhangi bir peyzaj planlamalarına engel olur. Bir yandan da kapanlar kaplumbağaların çelik tuzak gibi ısırıkları yer alırken etrafta olan küçük çocuklar ile evcil hayvanlar olduğu sürece tehlikeli olarak da kabul edilirler. Fakat normal zamanlarda bu hayvanlar hem nazik hem de kısa sürede manzarasında yer aldıkları sürece izlemeleri eğlenceli olan hayvanlardır.

Mülklerin etrafında dolaşmaya devam eden kaplumbağalar görüldüğü zaman yapılacak en iyi yollar onları yalnız bırakmadan meydana gelmektedir. Eğer dişi olan kaplumbağalar varsa muhtemelen kendileri için yeni bir yuva arayışları da meydana gelmektedir. Erkekler için seçicilikler gözlenmektedir.

Şanslı olanlar yumurtalarını bırakmak için höyük kazmayı ve üzerini örtmeyi de seçerler. Dişiler ardından da bir sonraki sezona kadar bırakmayı da tercih ederler.

Yuvalama alanları içerisinde kazılabilecek olan köpeklerden ve diğer hayvanlardan korunması oldukça önemli bir konumda olmaktadır.  Kaplumbağa yumurtaları daha çok embriyoları rahatsız edildikleri anlarda kolay bir şekilde öldürüldüğü için kişilerin kendilerinin çıkarması gerekir. Hayvanlarının yıllık görünümleri eğer mülk sahiplerini rahatsız etme durumları da gözleniyorsa bir kaplumbağa tuzağı kullanmak denenebilecek olduğu gibi, hayvanların hareket ettirilmesi gibi adımlar da sağlanabilir.

Bahçedeki kaplumbağalardan kurtulma yolları arasında herhangi nedenlerden dolayı da kaplumbağalar için tuzak kullanmayı da denemek gerekir. Çoğu türün zararı olmadığı için de dikkatli olmak ve bahçelerde kabul etmek gerekir.

Kötü ve sivri olan gagalardan ve avların yarıya inmesi için de çene baskıları yer almaktadır.

Eğer bahçede yer alan kaplumbağalardan kurtulmak içi belirli adımlar tercih edilir ve bunlara dikkat edilirse de her süreç daha rahat ilerler.