Eskişehir Melodim Veteriner Kliniği Melodim Veteriner Kediler Hangi İnsanları Sever?

Kediler Hangi İnsanları Sever?Kediler hangi insanları sever sorusu kedileri çok seven pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Aslında kedilerin görünüş açısından insanlar arasında bir ayırım yapmaları söz konusu değildir. Kediler insanların belirli davranışlarından son derecede hoşlanırlar. Bu nedenle de insanla belirli durumlara dikkat etmelidirler. Eğer belirli durumlara dikkat ederler ise kedilerin kendilerine daha yakın hale gelmesini sağlayabilirler.

Sevimli dostlarınızın kliniği Eskişehir Veteriner 7/24 yanınızda!

Kediler Hangi İnsanları Sever?

Kediler genel anlamda insanların enerjileri de hissederler. Tıpkı bebekler ve çocuklar gibi kimlerin kendilerini sevip sevmediklerini anlarlar. Kendilerini sevdiklerini hissettikleri insanlara karşı daha sıcak kanlı ve yakın olurlar. Özellikle de şefkatli bakışlar kedilerin son derecede hoşuna giderler. Eğer onlara, kendilerini sevdiklerini hisseder bakışlar atarsanız eğer kediler bunu hissedebilirler. Böylelikle de kendilerini çok daha yakın hissederler.

Kedilerin Sevdiği İnsan Davranışları Nelerdir?

Kedilerin sevdiği insan davranışları konusu özellikle de kedi sahiplerinin yakından araştırdıkları konular arasında yer almaktadır. İnsanlar kedilerin daha mutlu olmalarını sağlamak istedikleri zaman belirli davranışlarına dikkat edebilirler. Özellikle de belirli şeyler kedilerin oldukça hoşlarına gitmektedir. Bu davranışlardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Kedilerin özelikle de burun üstü gibi baş kısımlarını severek güven vermek
 2. Boyun kısımlarını okşamak
 3. Kedilerin ense kısımlarını kaşıyarak sevmek
 4. Onlara ödül maması ikram etmek
 5. Olta gibi oyunlar ile kedilerin eğlenmelerini sağlamak
 6. Onları sevilmek istemedikleri sürece rahat bırakmak…

Bu tür durumlara dikkat edilmesi halinde kediler insanlardan bir hayli hoşlanabilmektedirler. Kedilerin sevdiği davranışlar ile birlikte insanlar kedilerinin sevgilerini kazanabilirler. Özellikle de kedilerin istedikleri davranışları sergilemek, insanların kediler tarafından çok daha fazla sevilmelerini sağlar. Ancak bu noktada dikkat etmeleri gereken önemli bir detay bulunur. Kesinlikle insanların istemedikleri sürece kedileri sıkmamaları ve bunaltmamaları gerekmektedir. Aksi durumda çok sıkılmak kedilerin oldukça bunalmalarını ve sıkılmalarını sağlar. Bu durum da kedilerin gözünde insanları sevilmeyen bir hal getirir.

Kedilerin Sevdiği Oyunlar Nelerdir?

Kedileri tarafından daha fazla sevilmek isteyen insanlar, kedilerinin çeşitli oyunlar oynamalarını da sağlayabilirler. Bu noktada insanların kesinlikle kedilerinin en sevdikleri oyunları oynatmalarını istemektedirler. Kedilerin sevdiği oyunlar oynatıldığı zaman kediler kendileri ile oyun oynayan insanlara daha fazla ısınmaktadırlar. Bu noktada özellikle de kedilerin sevdikleri belirli oyunların sık bir biçimde oynatılması gerekmektedir. Bu oyunlardan bazıları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Olta ile yakalamaca
 2. Topla koşmalarını sağlama
 3. Lazer ile koşmalarını sağlama
 4. Yürüyen oyuncaklar
 5. Dönen toplar
 6. Boncukları bir yerden bir yere geçirme…

Bu tür oyunlar pek çok kedi tarafından büyük bir keyif içerisinde oynanmaktadır. İnsanlar kedilerine bu oyunları oynattıkları zaman kedilerin oldukça mutu olmalarını sağlayabilmektedirler. Sahipleri ile mutlu ve keyifli zaman geçiren kediler, sahiplerini daha çok sevmektedirler. Bu nedenle de tüm durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir.