Kedim Sürekli Uyuyor


Kedim Sürekli Uyuyor

 Kedim sürekli uyuyor diyorsanız dikkat! Kedinizde meydana gelmiş olan bir takım rahatsızlıklar kedinin sürekli olarak uyuma hali ya da iştahsızlık ve halsizlik şeklinde ortaya çıkacaktır. Eğer ki kediniz her zamanki gibi davranışlar sergilemiyorsa ve sürekli olarak uyuyorsa, oyun oynamak istemiyorsa bu durumda kediniz bir takım hayvan hastalıklarına yakalanmış olabilir. Ayrıca bu durumun son derece farklı sebepleri de olabilir. Bu sebepten dolayı da kediniz sürekli olarak uyuyorsa mutlaka bir veteriner hekim kontrolünden geçirmenizde fayda vardır.

Kedim Sürekli Uyuyor
Kedim Sürekli Uyuyor

 Kediler Neden Sürekli Uyur?

 Kediler neden sürekli uyur gibi sorulara yanıt vermek için aynı zamanda kedinin ne tür bir cinse sahip olduğunu da öğrenmek gerekir. Bazı kedi türlerinin sürekli olarak uyuduğu bilinmektedir ama kediniz oyuncu bir kediyse ve sürekli olarak hareket etmeyi seviyorsa ve böyleyken bir anda sürekli bir şekilde uyumaya başlamışsa o zaman tehlike çanları çalıyor demektir. Bu sebepten dolayı da kedilerin fazla uyuma durumları hakkında nedenleri araştırdığımız zaman şu şekilde ifadeler kullanabiliriz.

  • İç parazit hastalıkları
  •  Vitamin eksikliği
  •  Alerjik durumlar
  •  Kedinin ayağında bir sorun meydana gelmesi

 Bir Kedinin Sürekli Uyuması Normal Mi?

 Bir kedinin sürekli uyuması normal mi diye soran bir kedi sahibi için kedisinin türü sürekli sakin duran bir kedi türü ise biraz normal karşılanabilir. Fakat yine de hiçbir kedi sürekli olarak uyku halinde olmaz ve eğer uyuyorsa bu noktada mutlaka bir hastalıktan söz etmek mümkün olacaktır.

 Kedilerin uyku sürelerini kesinlikle insanın uyku süresi ile kıyaslamamak gerekir. Çünkü kedilerin insanlara göre iki kat daha fazla uyuduğu bilinmektedir. Kediler kaç saat uyur şeklinde bir soru da sorarak aslında kedilerin uyku süresini tam olarak öğrenmek mümkündür. Bu noktada kedinizin 12 ile 14 saatlik bir uyku çekmesi son derece normal olmakla birlikte 14 saatten sonra daha fazla uyku sürmeye devam ediyorsa bu noktada kedide bir rahatsızlık söz konusu olmuş demektir.

Kedim Sürekli Uyuyor
Kedim Sürekli Uyuyor

 Kedinin Hasta Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

 Kedinin hasta olup olmadığı nasıl anlaşılır sorusuna uyku ile ilişkilendirerek yanıt vermek gerekirse çok fazla uyumalarının kedinin hastalık belirtileri olarak görüldüğü bilinmektedir. Aynı zamanda kedi bu tip bir durumda iştahsız olacaktır ve eskisi kadar oyun oynamak istemeyecektir.

 Eğer ki bir kedi hastaysa bu durumda kusma ya da öksürük gibi bir takım semptomlar da geliştirecektir. Bununla birlikte kedinin tüylerine de dikkat etmek gerekir. Çünkü tüylerinde dökülme ya da yapısal bir bozukluk meydana gelmişse bu da kedinin hasta olduğu anlamına gelir.

 Çok fazla uyuyan bir kediye kendi kendinize müdahale ederseniz bir takım sorunları daha fazla büyütmekten başka bir şey yapmazsınız. Bu sebepten dolayı da Eskişehir ve çevresinde yaşıyorsanız Melodim Veteriner Kliniği sizin için son derece iyi bir çare olacaktır.