Eskişehir Melodim Veteriner Kliniği Melodim Veteriner Kilolu Evcil Hayvan Nasıl Zayıflar?                                                                      

Kilolu Evcil Hayvan Nasıl Zayıflar?                                                                      


Kilolu Evcil Hayvan Nasıl Zayıflar                                                                      

Kilolu evcil hayvan nasıl zayıflar sorusu evlerinde besledikleri evcil hayvanları ideal kilolarının üzerine çıkan pek çok kişi tarafından araştırılır. Genel anlamda evlerde beslenen kedi ve köpekler, beslenme düzeninin yanlış olması ve hareketsizlik gibi nedenlere bağlı olarak çok fazla kilo alırlar. Belirli bir sürenin ardından bu durum obezite sorunu haline gelir. Evcil hayvan sahipleri böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldıkları zaman hemen harekete geçmeleri gerekir. Yapacakları belirli yöntemler ile evcil hayvanlarının ideal kilolarına ulaşmaları sağlanabilir.

Eğer beslenen evcil hayvan bir köpek ise obez köpek tedavisi uygulanması gerekir. Bu noktada uygulanacak olan obezite tedavisinin hayvanlara göre veteriner hekimler tarafından belirlenmesi gerekir. Böylelikle de köpeklerin sağlıklı bir şekilde ideal kilolarına ulaşmaları sağlanır. Aksi durumda ise insanlar köpeklerinin sağlıklarını koruyamayabilirler.

Eskişehir Veteriner Kliniğiniz Olarak 7/24 Yanınızdayız!

Kilolu Evcil Hayvan Nasıl Zayıflar                                                                      
Kilolu Evcil Hayvan Nasıl Zayıflar                                                                   

Evde beslenen obez hayvan sıklıkla kediler olarak karşımıza çıkar. Özellikle de bu hayvanlar kısırlaştırılmalarının ardından oldukça kilo alabilirler. Böyle bir durumda insanların yine veteriner hekim kontrolünde hareket etmeleri gerekir. Bu sayede de evcil hayvanlarında herhangi bir sorun olmada ideal kilolarına ulaşmaları sağlanır.

Kilolu Köpek Nasıl Zayıflatılır?

Kilolu köpek nasıl zayıflatılır diye düşünen kişilerin öncelikli olarak bir veteriner hekime danışmaları gerekir. Eğer köpeğin kilosu normal kilosunun üzerinde ise veteriner hekimler tarafından genellikle bir egzersiz ve diyet listesi hazırlanır. İnsanların kesinlikle hazırlanan bu listenin dışına çıkmamaları gerekir.

Köpeklerin son derecede sağlıklı bir şekilde yaşantılarına devam edebilmeleri adına egzersizler de bir hayli önemlidir. Özellikle de dışarıda yapılan egzersizler, köpeklerin ideal kilo kontrollerinin yapılması adına ciddi anlamda önem taşır. Yine bu egzersizlerin hangi sıklıkla uygulanacağına da veteriner hekimler karar verir. Bu karar alınırken de köpeklerin cinsler, yaşları ve kiloları gibi etkenler göz önünde bulundurulur. Böylelikle de insanlar obez köpeklerinin en etkili ve sağlıklı şekilde ideal kilolarına ulaşmalarını sağlayabilirler.

Kilolu Kedi Nasıl Zayıflatılır?

Pek çok insan evlerinde kedi besler ve kediler zaman içerisinde kilo alır. Bu durumda kilolu kedi nasıl zayıflatılır sorusu da pek çok kedi sahibi tarafından araştırılır. Özellikle de kısırlaştırılmalarının ardından kilo almaya son derecede yatkın hale gelirler. Eğer kediler, kilo almış ve artık obezite sınırına ulaşmışlar ise bu durum karşısında kedi sahiplerinin hemen harekete geçmeleri gerekir. Veteriner hekim kontrolünde gerçekleştirilecek olan diyet ve egzersiz programlarının eksiksiz bir biçimde uygulanması gerekecektir.

Obez kedi tedavisi uygulanırken kedilere genellikle çeşitli aktiviteler yaptırılır. Top, tüy, olta ve lazer gibi oyuncaklar ile birlikte kedilerin bir yandan oyun oynarken bir yandan da hareket etmeleri sağlanır. Bu durum kedilerin ideal kilolarında sağlıklı bir biçimde kalmaları adına oldukça önemlidir. Aynı zamanda beslenme durumları ise genel anlamda kısır kedi mamaları ile gerçekleştirilir.,