Konuşan Kuş Türleri


Konuşan Kuş Türleri

Konuşan kuş türleri arasında birçok farklı kuş yer alır. Bunların büyük bir kısmının evcil olması kişilerin evlerinde konuşan kuş türlerine yer vermesine neden olmaktadır. Kuşlar genel anlamda renklerinden seslerine ve şarkılarına kadar her şeyleri ile birçok çekici özellikleri olan hayvanlar arasındadır. Fakat bazı kuş türleri vardır ki insanların konuşmalarını direk tekrar eden, onların diğer kuş türlerinden ayrılmasına neden olan en önemli özellikleridir.

Sevimli dostlarınızın kliniği Eskişehir Nöbetçi Veteriner 7/24 yanınızda!

Konuşkan kuş türleri bu tarz özelliklere sahip olmasından ötürü evlerine kuş beslemek isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alır. Bu tarz kuşlar çok benzersiz özelliklerde yerini alırken papağan türleri de bunlar arasına girer.

Konuşan papağan türleri de olduğu gibi tabi ki konuşmayan türleri de vardır. Kuşların konuşmaları daha çok çevreden duydukları seslere duyarlılıkları ile genetik yatkınlıkları etki eder. Bazı kuşlar genetik olarak dünyaya geldikleri zaman konuşmaya meyilli bir yapılarının yer almasından ötürü oldukça dikkatleri çekmektedir.

Konuşan Kuş Türleri
Konuşan Kuş Türleri

Konuşan Muhabbet Kuşları

Konuşan muhabbet kuşları yer aldığı gibi konuşmayan türleri de vardır. Bu yüzden en nadir konuşabilen kuş türleri arasında öne çıkmaktadır. Ortalama olarak 500 kelimeye kadar öğrenebilen bu kuşlar evlerin en önemli yerlerinde yer almaktadır. Tabi ki bu kuşların konuşmasını sağlamak için sahiplerinin büyük bir özenle konuşmalarına yardımcı olacak şekilde ilerlemeleri, ardından buna göre yol kat etmeleri de gerekmektedir.

Afrika Gri Papağanları

Konuşan Afrika gri papağanları her evde olması istenen kuş türleri arasındadır. Jako olarak da bilinirler. Evcil bir yapıda yer almaları insanların evlerinde onlar konuşurken büyük bir hayranlıkla izlemelerine yardımcı olur. Yüzlerce kelime hazneleri yer alırken her ortamda konuşabilmektedir.

Bu tarz papağanların konuşmasını sağlamak için sahiplerinin büyük bir özen göstermesi, ardından basit konuşma türleri ile konuşturmaya başlamaları da gerekmektedir.

Konuşan Amazon Papağanı

Konuşan amazon papağanı konuşmayı en hızlı öğrenebilen kuş türleri arasında yerini alır. Fakat bu türlerin en önemli olan özellikleri sadece konuşabiliyor olmaları değil sesleri net bir şekilde çıkarabiliyor olmalıdır. Taklit ettikleri insanlar ile aralarında adeta en ufak bir fark yer almaz.

Son derece zeki olarak yaratılan bu hayvanlar çevrelerinde yer alan canlılar tarafından dikkat çekmeyi de oldukça severler. Bu yüzden kuşlara gereken zamanı ayırmak onların kısa sürede adeta her kelimeyi net bir şekilde çıkararak konuşmalarına yardımcı olmaktadır.

Konuşan Yeşil Papağan

Konuşan yeşil papağan en çok konuşturulan türler arasında yerini almaktadır. Bu yüzden de evcil bir yapıda olması insanların bu tarz kuşları sürekli olarak evlerinde beslemek istemelerine neden olmaktadır.

Hayvanların çok farklı yapılarının yer almasından ötürü Hindistan sınırlarında ettikleri dualar gözler önüne çekmektedir. Çok farklı dualar eden bir tür olmasından dolayı da kutsal olarak kabul edilen bir türdür.