Eskişehir Melodim Veteriner Kliniği Melodim Veteriner Köpeklere Öğretilebilecek Komutlar

Köpeklere Öğretilebilecek Komutlar


Köpeklere Öğretilebilecek Komutlar

Köpeklere öğretilebilecek komutlar kısmında birçok detay ön planda yer almaktadır. Genel olarak en anlayışlı ve verilen komutları en hızlı öğrenen hayvanlar arasında köpekler ilk sırada yer almaktadır. Köpekleri eğitmek ve onlar ile zaman geçirirken zamanı en iyi şekilde eğlenceli bir hale getiren eylemler öğretmek sürecin daha verimli olmasına yardımcı olmaktadır.

Sevimli dostlarınızın kliniği Eskişehir Nöbetçi Veteriner 7/24 yanınızda!

Köpekleri daha iyi bir şekilde kontrol altında tutmaya yardımcı olurken bir yandan da düzen duygularının verilmesine yardımcı olur. Köpeklere komut öğretmek bir yandan çok eğlenceli olurken bir yandan da oldukça verimli olmaktadır. Fakat bazı anlarda iyi yerleştirilen bir komut köpeklerin hayatından sahiplerinin hayatına kadar birçok alanda olumlu etkileri vermektedir. Bu yüzden her köpeğe belirli komutların öğretilmesi önem arz etmektedir.

Köpeklere Öğretilebilecek Komutlar
Köpeklere Öğretilebilecek Komutlar

Köpeklere Öğretilebilecek Komutlar Hangileridir ve Nasıl Öğretilir?

Köpeklere öğretilebilecek komutlar kısmında birçok komut ön planda yer alabilir. Bunlar genel anlamda incelenecek olduğu zaman;

  1. Bak

Bir köpeğin eğitimine başlarken atılması gereken ilk adım bak eğitimi ile olması gerekmektedir. Bu durum köpeklerin dikkatlerinin sahiplerinde kalmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede beni izle komutları dağıtıcı unsurların ortadan kalkmasına da kısa sürede etki etmektedir. Bak komutunu öğrenmeleri köpeklerin diğer komutları da çok rahat öğrenmelerine olanak sunmaktadır.

  • Acil Geri Çağırma

Acil durumlarda köpekleri geri çağırmak gerekebilir. Bu komutları öğretmek köpekler ne kadar uzaklaşırlar ise uzaklaşsınlar yeniden gelmelerine etki etmektedir. Bu yüzden de öğretilmesi gereken ilk komutlardan birisi olarak öne çıkmaktadır. Basit komutlar arasında yer almaktadır.

  • Gel

Gel komutlarını öğretmek özellikle acil geri çağırma açısından da oldukça etkili olabilmektedir. Bu komutu öğrenmeleri sahiplerin ilerleyen zamanlarda pişmanlık yaşamalarını da en aza indirmektedir. Bahçelerden hızlı bir şekilde geri içeri girmelerine, sıraya girmelerine kadar birçok alanda etkili olmaktadır.

  • Benimle kelimesi

Bir köpek komut öğrenirken ilk öğrenmesi gereken kelimelerden birisi de benimle kelimesi olmaktadır. Köpeklerin tasmalarını çekmelerini önlemek için benimle kelimelerini bilmesi gerekir. Bu durum en iyi eğitim komutlarından bir tanesi olmaktadır. Aslında bu komutları öğrenmek sahipleri ile köpeklerin yolda çok rahat bir şekilde yürümelerine dahi etki etmektedir.

  • Bırak

Bırak komutları, köpekler bir şeye yaklaştıkları zamanlarda o bir şeyi almamalarını söylemek için kullanılan temel komutlardan birisi olmaktadır. Böylece zararlı bir şey yemelerine engel olunabilecek olduğu gibi bir yandan da köpeklerin başka şeylere zarar vermesine engel olmaktadır.

  • Otur

Oturma komutu insanların ilk öğretmesi gereken komutlardan birisi de olmaktadır. Eğer köpekler istenmeyen bir şeyler yapıyorlarsa ya da oturmaları gereken bir yerde olurlarsa zıplama gibi hareketlerini önlemek için bu komutları bilmeleri gerekir.

Bir köpek komutları hakkında ne kadar bilgi sahibi olursa yaşamı o kadar refah bir hal almaktadır.