Muhabbet Kuşu KelimeleriMuhabbet kuşu kelimeleri günümüzde kafeslerde beslenen tüm evcil hayvanlar için en çok araştırılan konular arasında ilk sıralarda yerini almaya devam etmektedir. Evlerde kafes ortamları içerisinde beslenebilmesi için evcil hayvan olarak daha çok muhabbet kuşları tercih edilmektedir. Hafızaları oldukça belirli bir miktarda olan kuşların kelime aşinalıkları da oldukça ezber şeklinde öne çıkmaktadır.

Sevimli dostlarınızın kliniği Eskişehir Veteriner 7/24 yanınızda!

Muhabbet kuşu kelimeleri genel anlamda hem kolay hem de basit olmaları gerekir. Bu kadar farklı olan kelimeleri söylemek birçok kuş için öne çıkan detaylar arasında yer almaktadır. Hafızaları belirli bir kuvvet oranlarına sahip olan kelimelerin aşinalık durumları olarak ezber yapabilirler. Öğretilen kelimeler genel olarak daha rahat telaffuz edilebilmesi için yeteneklere sahip olan kuşlar olarak öne çıkmaktadır.

Muhabbet kuşu hangi kelimeleri kolay söyler kısmı da öne çıkanlar arasında yer almaktadır. Bu durumların değerlendirme aşamaları için de potansiyelleri değerlendirilebilmeleri için de severek kullanmaya devam ettikleri için bu tarz kelimeler olarak öne çıkmaktadır. Bir yandan dişi bir yandan da erkek muhabbet kuşlarının kelime öğrenme kapasiteleri ile hızlarında olan farklılıkların gerekiyor olması da bilinmektedir.

Muhabbet Kuşunun En Kolay Söylediği İsimler

Muhabbet kuşunun en kolay söylediği isimler genel anlamda incelenecek olduğu zaman birçok isim de ön olanda yer almaktadır. Kuşların en sevdikleri ve rahat bir şekilde söyleyebildikleri isimler olarak da boncuk, aşkım, babacık, pişt, cici kuş gibi birçok detay olarak da ilk sıralarda yer almaktadır.

Birçok kelimenin telaffuz konuşma durumlarında olan yapılarına ve gaga olaylarına göre uygun olmasından ötürü de kaynaklanmaktadır. Muhabbet kuşlarının harf ile oluşumları kısmına bakılacak olduğu zaman rahat bir şekilde ses ifade edebildikleri kelimeler; P, Ş, B ve K sesleri olarak da öne çıkmaktadır.

Bu harfler daha çok rahatlık ile telaffuz edilme durumlarından ötürü de birçok farklı detayları ile yer almaktadır. Taklit yeteneklerinin çok fazla olmasından gelişkin bir hayvan türü olarak da öne çıkmaktadır. Yaşadıkları ortamlara alışma süreçlerine başlamalarının ardından kuşlar çok rahat bir şekilde konuşabilme süreçleri ile de öne çıkan detay olmaktadır.  

En Kolay Söylenen Muhabbet Kuşu Kelimeleri

En kolay söylenen muhabbet kuşu kelimeleri incelenecek olduğu zaman bu kelimeler;

 1. Baba
 2. Babacık
 3. Baca
 4. Bal
 5. Balon
 6. Ben
 7. Can
 8. Canım
 9. Caz
 10. Cengiz
 11. Cici
 12. Cin
 13. Coş
 14. Çanta
 15. Çam
 16. Çak
 17. Çatı
 18. Çene
 19. Çenesiz
 20. Çüş
 21. Jale
 22. Jandarma
 23. Jant
 24. Saç
 25. Saz
 26. Sazan
 27. Sen
 28. Siz
 29. Söz
 30. Şen
 31. Şok
 32. Taç
 33. Tan
 34. Tas
 35. Zan
 36. Zaten
 37. Zeytin gibi kelimeler olarak öne çıkmaktadır.