Odunpazarı Nöbetçi Veteriner


Odunpazarı Nöbetçi Veteriner

Odunpazarı Nöbetçi Veteriner normal zamanlarda veterinerlik hizmetinin verilmediği gün ve saatlerde göre yapmaktadır. Veterinerler pazartesinden cumartesine kadar haftanın 6 günü sabah 09.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında açık olmaktadırlar. Nöbetçi veteriner ise acil durumlar için sürekli olarak açık olmaktadırlar.

Eskişehir’de yaşayan vatandaşlar evcil hayvanları için Odunpazarı nöbetçi veteriner hizmeti almak için melodimveteriner.com sitemizi ziyaret edebilirler.

Odunpazarı nöbetçi veteriner klinikleri sayesinde hayvanınızın ani hastalıkları veya yaralanmalarına karşı diğer günü beklemek zorunda kalmadan ve hayvanınızın hayatını riske atmadan tedavi ettirebilirsiniz. Nöbetçi veterinerler, o gün tüm gün boyunca açık durarak hayvan sahiplerinin normal durumlarda açık olmayan veteriner saatlerinde yaşadıkları önemli sorunlar için hazır konumda bekleyen ve o gün 24 saat boyunca hayvan dostlarımızın sağlıkları için hizmet veren oldukça önemli bir hizmet sağlamaktadırlar. Her daim hayvan dostlarımızın sağlığını önemseyen ve bu hususta tüm günlerini harcayan veteriner hekimler, gerekli olan her türlü muayeneyi, tedaviyi ve cerrahi operasyonu yapmaya hazırdır. Kişilerin büyük bir derdi olan geç saatlerde hayvanlarının başına bir iş gelmesi durumu bu sayede hızlı bir şekilde çözüme kavuşmaktadır.

Odunpazarı Nöbetçi Veteriner
Odunpazarı Nöbetçi Veteriner

Odunpazarı Nöbetçi Veteriner Nedir?

Odunpazarı nöbetçi veteriner hizmetleri, acil durumlar için sürekli olarak hizmet vermekte olan klinikleri kapsamaktadır. Bu merkezlere evcil hayvanlar ile ilgili meydana gelmiş acil durumlarda istenilen saatte başvurmak mümkündür. 7/24 hizmet vermekte olan nöbetçi veteriner kliniği sayesinde birçok hayvan hayati risk altındayken tedavi edilmektedir.

Nöbetçi veterinerlere evcil hayvanlarda ortaya çıkmış olan ani solunum sıkıntılarında, kırıklarda, boğulma tehlikelerinde, gıda zehirlemelerinde ve doğumlarda başvurulmaktadır.  Evcil hayvanlarda meydana gelen acil durumlarda müdahale etmek için ortaya çıkarılmış bu sistem içerisinde birçok uzman veteriner görev aşmaktadır.

Eskişehir oldukça büyük bir şehir olması sebebiyle bu kliniklere oldukça fazla yer verilmektedir. Ordupazarı nöbetçi veteriner hizmeti sayesinde birçok hayvan zor şartlardan kurtarılmaktadırlar. Özellikle acil veteriner adı verilen bu sistem büyük şehirlerde oldukça yaygındır.

Nöbetçi Veteriner Hizmetleri

İnsanların tedavi olmak amacıyla gittikleri acil servisler gibi görev yapmakta olan nöbetçi veterinerler de hayvanlar için acil servis hizmeti sunmaktadırlar. Evcil hayvanlar veya sokak hayvanları için bu uygulama oldukça önemlidir.

Nöbetçi veteriner hizmetleri içerisinde bazı klinikler ambulans hizmeti sunmaktadırlar. Ambulans veteriner adı verilen bu hizmet ile hayvanların geçirdikleri ani hastalıklarda ve kazalarda bulunduğu noktaya giderek tedavisine orada başlamaktadırlar. Özellikle bu uygulama sayesinde arabası olmayan evcil hayvan sahipleri bu hizmeti alarak hayvanlarının tedavi edilmesini sağlamaktadırlar.

Eve gelen veteriner hizmetleri insanlar için kullanılmakta olan ambulans hizmetleri ile aynı işlevi görmektedirler. Acil durumlarda ulaşabileceğiniz nöbetçi veterinerler sayesinde birçok hayvanın hayatı kurtulmaktadır.   

Nöbetçi Veterinere Başvurulması Gereken Durumlar

Bazı ciddi hayvan hastalıkları özellikle ani semptomlar gösterebilmektedirler. Veya evcil hayvanların başına ani kazalar gelebilmektedir. Bu durumda acil olarak müdahale edilmesi oldukça önemlidir. Nöbetçi veterinere başvurulması gereken durumlar şöyledir;

  • Evcil hayvanlar bazı durumlarda kanlı dışkılama veya idrar yapmaktadırlar. Bu durumun tespit edildiği anda acil olarak nöbetçi veterinere başvurulması gerekmektedir.
  • Bazı mide hastalıkları kanlı kusmaya neden olabilmektedir. Bu durum göz ardı edilmemelidir.
  • Kazalar sonucu meydana gelmiş yaralanmalarda ve kırıklarda mutlaka hemen tedavi edilmeleri gerekmektedir.
  • Yüksek ateş görüldüğünde,
  • Yabancı cisim yutma sonucu boğulma vakalarında,
  • Parazit görülmesi durumunda,
  • Bakteriyel ve viral hastalıklar sonucu ortaya çıkan ishallerde,
  • Herhangi bir nedene bağlı olarak meydana gelen alerjik reaksiyonlarda,

Mutlaka en yakın konumda yer alan nöbetçi veterinere başvurulması gerekmektedir. Aksi halde bu durumlar hayvanın ölümü ile bile sonuçlanabilmektedir.