Orman Kedisi Özellikleri


Orman Kedisi Özellikleri

Orman kedisi özellikleri bakımından bir inceleme yapacak olursak bu kedilerin tam adının Norveç orman kedisi olarak geçtiğini belirtmek gerekir. Bu kediler son derece soğukkanlı, uysal ve bir o kadar da arkadaş canlısıdır. Genel olarak bir iki kedi ırkı dışında kediler sudan pek fazla hoşlanmaz ama bu kediler suyu çok sever ve aynı zamanda da balık tutmaktan aşırı derecede hoşlanır.

Orman kedileri hem çok oyuncu kedilerdir hem de aynı zamanda sakin bir hayat sürmek de isteler. Çocuklu aileler için bu kedi muhteşem bir tercih olacaktır. Çünkü orman kedileri çocuklarla oyun oynamayı çok sever.

Orman Kedisi Özellikleri
Orman Kedisi Özellikleri

Norveç Orman Kedisi Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

Norveç orman kedisi karakteristik özellikleri nelerdir? Bu kediler daha çok neler yapmaktan hoşlanır? Ne gibi davranışlar sergiler ve olaylar karşısında ne tür tavırlar sergiler? Eğer ki bir Norveç orman kedisi sahiplenmek ya da satın almak gibi bir takım düşünceleriniz varsa mutlaka bu kediler hakkında bir takım bilgilere vakıf olmanız gerekli olacaktır. Bu sebepten dolayı da sizlere bu yazımızda Norveç orman kedileri ile ilgili olarak bir takım önemli detayları anlatmaya çalıştık.

Norveç orman kedileri her söyleneni anlayabilecek bir kabiliyete sahip olur değişik oyunlar öğrenir. Aynı zamanda oyun oynamaktan ve sahibiyle sürekli olarak vakit geçirmekten çok hoşlanır. Fiziksel aktiviteleri son derece yüksektir. Fakat buna rağmen çok fazla ses çıkartan bir kedi ırkı da değildir. Yumuşak bir miyavlama dışında çok fazla sesleri çıkmaz. Bu kediler, sahiplerine karşı aşırı derecede büyük bir ilgi ve sevgi besler. Bazı istenmeyen durumlar söz konusu olduğu zaman saldırgan tavırlar içine de girebilirler.

Orman Kedisi Özellikleri
Orman Kedisi Özellikleri

Orman Kedisi Evde Tek Başına Kalabilir Mİ?

Orman kedisi evde tek başına kalabilir mi konusu ile ilgili olarak da pek çok soru cevap bulmayı bekler. Bu kediler evde tek başına kalıp yemini yer, suyunu içer. Yani yaşamsal fonksiyonlarına kendi kendine bir ya da iki gün gibi bir süre devam edebilir. Fakat bu kediler tek başına kaldıkları zaman son derece sıkılıp saldırgan bir hal alabilir. Bu sebepten dolayı da orman kedilerinin evde 1 ya da 2 günden daha fazla tek başına bırakılması pek de tavsiye edilen bir şey değildir.

Orman Kedisine Nasıl Bakmak Gerekir?

Orman kedisine nasıl bakmak gerekir? Eğer ki orman kedisi kısırlaşmışsa bu durumda daha farklı değerlere sahip olan bir kısırlaştırılmış kedi maması verilmesi gerekli olacaktır. Aynı zamanda bu kedileri yıkayıp kedi fırçası ya da kedi tarağı ile de tüylerinin haftada bir ya da iki kez taranması lazım. Bunun yanı sıra ağız bakımının da günlük olarak yapılması son derece büyük bir önem taşıyan bir durumdur.