Sibirya Kedisi Özellikleri


dişi kedilerde kızgınlık dönemi davranışları

Sibirya kedisi özellikleri ile ilgili bir araştırma yapacak olursanız bu kedi türü ile ilgili olarak, diğer kedi ırklarına göre çok farklı bir takım özelliklerden söz etmek mümkün olacaktır. Genel olarak toplum arasında da herkes tarafından bilindiği üzere “kedi köpek gibi kavga etmek” deyimi vardır. Ancak bu durum Sibirya kedileri için söz konusu değildir. Çünkü bu kediler köpeklerle bile son derece kolay bir şekilde anlaşabilir ve kedilerle arkadaşlık yapar.

Sibirya Kedisi Özellikleri
Sibirya Kedisi Özellikleri

Köpeklerle olduğu gibi Sibirya kedileri aynı zamanda çocuklarla da son derece iyi anlaşır ve duygusal bir bağ kurar. Bu açıdan bakıldığı zaman oldukça duygusal bir kedi türü olduğundan da söz etmek mümkün olacaktır. Bu kedilerle ilgili pek çok şeyi öğrenerek onlara çok iyi bakmak ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlamak amacıyla Sibirya kedisi özellikleri adlı bu makalemize göz atmanızda son derece büyük bir fayda olacaktır.

Sibirya Kedisinin Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

Sibirya kedisinin karakteristik özellikleri nelerdir gibi bir soru sorarak bu kedilerin gizemli dünyasına giriş yapıp Sibirya kedileri hakkında çok daha detaylı bir bilgiye sahip olma şansınız olacaktır. Bu kedilere çok daha iyi bakabilmek için mutlaka nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadıklarını önceden bilmek son derece faydalı olacaktır.

Sibirya kedileri fiziksel aktivite bakımından aktif bir kedi ırkıdır. Hızlı hareket edip oyun oynamaktan son derece büyük bir zevk alacaklardır. Oyun kabiliyetleri son derece yüksektir ve sürekli olarak yeni oyunlar öğrenmeye açıktırlar. Ayrıca zekâ seviyelerinin de bir o kadar yüksek olması sebebiyle yeni oyunları hemen öğrenebilirler. Sibirya kedileriyle ilgili olarak çok önemli bir detaydan daha söz etmek gerekirse bu kedilerin son derece saldırgan tavırları olduğunu söylemek gerekir. Bu kediler hoşlanmadıkları herhangi bir durum karşısında son derece asabi tavırlar sergiler.

Sibirya Kedisi Özellikleri
Sibirya Kedisi Özellikleri

Sibirya Kedisinin Dış Görünüşü Nasıl Olur?

Sibirya kedisinin dış görünüşü nasıl olur? Bu kedilerin vücut yapısına baktığımız zaman orta ve büyük bir boya sahip olduklarını söylemek mümkün olacaktır. Boyları yaklaşık 30 cm olan bu kediler, son derece güçlü bir kemik yapısına sahiptir. Oldukça iri gözleri olan Sibirya kedilerinin göz renkleri vücuduna zıt renklerdedir. Uçları oval ve yuvarlak kulaklara sahip olan bu kedilerin kafa yapıları son derece orantılıdır. Bacakları kemikli, orta uzunlukta ve son derece güçlüdür. Üç katmanlı tüyleri sayesinde soğuğa dayanıklıdır.

Sibirya Kedisi Evde Yalnız Kalabilir Mi?

Sibirya kedisi evde yalnız kalabilir mi bu kediler kendi kendine bir süre idare edebilip kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılayabilir mi diye soracak olursanız bu kedilerin evde yalnız kalabileceğini söylemek mümkün olacaktır. Ancak bu kedilerin evde tek başına sıkılabileceğini de göz önünde bulundurarak çok fazla tek başına bırakmamanızı tavsiye ederiz.