Süs Köpeği CinsleriSüs köpeği cinsleri, Sevimli dostlarımız olan süs köpeklerinin pek çok farklı cinsleri bulunur. Görüntüleri ile oldukça dikkat çeken bu sevimli canlıların masum yanları, hareketli halleri her daim köpek sahiplerinin de hoşuna gitmiştir. Süs köpeği en çok sevilen cinslerden biri olurken süs köpeği cinsleri nelerdir diye araştırma yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Eğer ki süs köpeği bakmak istiyorsanız doğal olarak çeşitlerinin neler olduğunu da merak edersiniz. Büyümeyen ve şirin yanlarıyla her daim ilgiyi üzerine çekme konusunda son derece başarılı olan süs köpeğinin cinslerinin şu şekilde olduğunu söyleyebiliriz:

  • American Cocker
  • Beagle
  • Dachshund
  • Pomeranian
  • Maltese
  • Cavalier King Charlies
  • Malta Teriyeri
  • Basenji

En tatlı ve bir o kadar da ilgiyi sürekli isteyen süs köpek cinsleri olarak karşımıza çıkar. Her birinin de ayrı ayrı farklı karakteristik yapısı vardır. Kimi daha sakin kalabilirken, kimi çok hareketli ve yaramaz olabiliyor. Fakat hemen hepsinin en önemli ortak özelliğine bakıldığında ise sürekli olarak aynı boyda kalmaları ya da uzasalar bile birkaç cm kadar olmasıdır. Büyümeyen köpek isteyen hayvan severler süs köpeklerini çok fazla beslemek için tercih ediyor.

Süs Köpeği Cinsleri
Süs Köpeği Cinsleri

Büyümeyen Köpek Cinsi Hangisi?

Büyümeyen köpek cinsleri de günümüzde çok fazla seviliyor ve beslenmek isteniyor. Kimi hayvan severler tarafından iri diyebileceğimiz hayvan ırkları beslenmek için tercih edilirken kimisi de büyümeyenleri seviyor. Aslında bu durum hayvan severler tarafından değişkenlik gösteriyor diyebiliriz. Büyümeyen köpek cinsi hangisi diyorsanız Malta Teriyeri öne çıkıyor. Görüntüsüyle de oldukça sevimli görünen Malta Teriyeri büyümez. Boyu çok uzamayan bu cinsi sizlerde besleyebilirsiniz. Aynı zamanda büyümeyen hayvan ırkları içerisinde bir başka söz edebileceklerimiz arasında ise Toy Poodle, Pug Cinsi yer alıyor.  Minik halleri, sevimli görüntüleri ile de pek çok kişinin kalbini çalmayı başaran bu köpek cinslerini besleyebilirsiniz.

Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir?

Evde küçük köpek beslemek isteyebilirsiniz. Böyle anlarda ise ilk iş olarak küçük köpek cinsleri nelerdir diye bir araştırma içerisine girebilirsiniz. Küçük köpeklerin bakımı ve beslenmesi daha kolay olduğundan dolayı hayvan beslemek isteyenler bu tür köpek cinslerine daha çok başvuruyor diyebiliriz. Böyle bir durumda ise küçük olan ve büyümeyen köpek cinslerinin hangisi olduğu sorgulanmaya başlanıyor.

En Sessiz Minik Köpek Cinsleri

Köpeklerin küçük olmasının yanı sıra sessiz olması da bir başka aranılan kriterlerden biri haline gelebiliyor. Yaşam alanlarında yer alacak olan minik köpeklerin sakin ve sessiz kalması da hayvan sahipleri açısından önemli olabiliyor. En sessiz diyebileceğimiz minik köpek cinslerine bakıldığında ise chinook göze çarpıyor. Bu ırka sahip olanlar sessiz olmasının yanı sıra tatlı yanlarıyla da ilgiyi üzerine çekme konusunda son derece başarılı olduğunu söylemeliyiz. Bu sebepten dolayı son dönemde minik köpek cinsleri içerisinde chinook bakmak isteyenler çok fazla olabiliyor.